Десет причини зошто да веруваш во себе

2 април, 20120
s2

Ако се прашуваш зошто и како да веруваш во себе, еве ти цели десет причини зошто да го направиш тоа:

Затоа што:

Ти си единствениот човек, на кого можеш да рачунаш секогаш, во секој еден момент – 24 часа деноноќно, 7 дена во неделата и 365 дена во годината…

Кога твојот најдобар пријател е во тешка положба, ќе го подржиш нели? Зошто тогаш и ти самиот не пробаш да си бидеш себе си најдобар пријател?

Кога веруваш во себе, добиваш подршка и од Вселената/Бога…

Кога веруваш во себе, патот кон целта е многу попријатен и лесен…

Кога веруваш во себе, созреваш и стануваш посилен. А така многу полесно се справуваш со новите предизвици…

Кога веруваш во себе, телото не создава толку многу кортизол (хормон на стресот) поради страв, неувереност, негативни емоции кои не влечат се подолу и подолу…

Кога веруваш во себе спиеш многу поспокојно и слатко…

Кога веруваш во себе, шансите за успех ти се зголемуваат повеќекратно…

Кога веруваш во себе, дури и успехот да не е толку голем, после постигнувањето на целта, верата ќе ти даде сила да погледнеш на ситуацијата како на лекција, која те подготвува за поголемиот успех…

Кога веруваш во себе, ја исполнуваш мислијата што Судбината ја одредила за тебе…

Затоа, мора да веруваш!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/