Уникатна куќа во форма на лист!

31 март, 20120
uh98

Куќата инспирирана од природата е дело на архитектите од Mareines + Patalano.

Куќата во облик на лист е лоцирана во Бразил на неколку часа возење од Рио. Во куќата има модерен ентериер и прекрасен базен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/