Затвор трансформиран во луксузен хотел

22 ноември, 20120
zatvor

Доколку ви се допаѓа идејата да се преправате дека сте заклучени, а историскиот затвор ве интригира, тогаш „Oksford Malmaison“ е одлично место за почеток.

„Malmaison“ е луксузен ланец на хотели во Велика Британија кој нуди 12 модерни и единствени понуди со огромна сопособност за трансформација. „Oksford Malmaison“ се фокусирал да ја искористи својата историја како поранешен затвор да ги привлече оние кои бараат нешто повеќе од само обичен престој во хотел.

Во внатрешноста на собата, пригушеното светло овозможува чувство на стара затворска ќелија. Додека некои можат да уживаат во слабо осветлување, други тешко дека ќе можат да ги пронајдат своите папучи. Нотелот, исто така, нуди модерни удобности како CD плеери, сателитска ТВ, и перење на алиштата во моментот. Тие исто така ги охрабруваат гостите да влезат во улога на затвореници и да бидат “лоши”, да ги “крадат” луксузните тоалети кои им се на располагање во секоја бања (нема ништо лошо во тоа што го правите бидејќи така ви е кажано). Покрај тоа на гостите им е достапна 24 часовна услуга која како да вели: “Јас сум престапник”. The Rock N ‘Roll апартманите имаат удобни кревети, тушеви и кади за купки, како и стандардна содржина. Имајте на ум овие апартмани не се наоѓаат во главниот дел на затворот, па најдобро е да изнајмите мобилна соба за да добиете полн ефект од затворот. Интернет е достапен и бесплатен било каде во хотелот, но нема континентален појадок.

Лоби барот е место за коктели и затворски досетки. “Последна желба”, “зад решетките”и “ова е голема куќа, ладилник”, место каде што можете да уживате. Mal Brasserie има оригинални затворски метални скали, а “Смарт сомелиер” служи за да внесе некој екстра луксуз. Ресторанот служи класични британски јадења како пита од јагнешко месо или познатата домат салата. Како и во повеќето затвори, критиките за храната не се баш позтивни, но пијалоците и амбиентот целосно овозможуваат впечаток на затворениците.

ZATVOR PRETVOREN U LUKSUZAN HOTEL

ZATVOR PRETVOREN U LUKSUZAN HOTEL

ZATVOR PRETVOREN U LUKSUZAN HOTEL

ZATVOR PRETVOREN U LUKSUZAN HOTEL

ZATVOR PRETVOREN U LUKSUZAN HOTEL

ZATVOR PRETVOREN U LUKSUZAN HOTEL

ZATVOR PRETVOREN U LUKSUZAN HOTEL

ZATVOR PRETVOREN U LUKSUZAN HOTEL

ZATVOR PRETVOREN U LUKSUZAN HOTEL

ZATVOR PRETVOREN U LUKSUZAN HOTEL

ZATVOR PRETVOREN U LUKSUZAN HOTEL

ZATVOR PRETVOREN U LUKSUZAN HOTEL

ZATVOR PRETVOREN U LUKSUZAN HOTEL

ZATVOR PRETVOREN U LUKSUZAN HOTEL

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit