Month: м.г

Horoscope2-656x390-1.jpg
Овенот мора да почувствува адреналин, па утринскиот секс му е одлично задоволство. Девојките го сакаат нежното повлекување по косата, а мошусот многу може да помогне во стимулирањето на Овенот. Биковите сакаат страствено и силно бакнување, а уште ако е по вратот? Вистинско излудување. Не е лошо покрај Бикот да има чоколадо кое делува како одличен […]

arkan.jpg
Неофицијално е потврдено дека постојат нови податоци за убиството на Аркан и дека причините се од политички карактер, но нема потврда дека зад тоа стои поранешниот политички врв. Како главни причини за убиството засега се наведуваат планираното сведочење на Аркан пред Хашкиот трибунал, како и неговата средба со висок западен официјален претставник, што ја потврдуваат […]

pele-cnn-tweet.jpg
„Поранешниот бразилски фудбалер Пеле почина на 74 години” пишуваше во твитот пред да реагираат од менаџментот на Пеле. Малку подоцна на профилот на New Day беше објавено дека претставниците на фудбалерот се јавиле во CNN и соопштиле дека тој е жив и дека се чувствува сосема добро. Информацијата потоа беше избришана, а телевизиската мрежа се […]

130503105537-usa-beer-bend-story-top.jpg
„Без желба да драматизирам, морам да кажам дека ова не е воопшто забавно, туку потегот е многу напорен. Секој оброк е вистински предизвик” – вели тој. Неговото мени опфаќа по едно помало шише за доручек и ручек, како и поголемо пиво за вечера. Иако неговата диета делува како да е некоја кладба смислена по многу […]

tattoo-nation-danny-trejo.jpg
Дрската акциона ѕвезда на ‘Мачете’, ‘Десперадо’ и неодамнешниот ‘Булет’, Дани Трехо – ликот кој помина децении по затвори заради вооружени грабежи и дрога- има нова пасија, или хоби, несвојствено за неговиот профил. Станува збор за спремање леб во форма на животни. Дали оваа слатка занимација ќе ги насмее или разочара неговите фанови, останува да видиме. […]

frozen-e-animiran-film-so-najgolema-zarabotka-vo-istorijata-178278.jpg
Филмот продал влезници за вкупно 398,4 милиони долари во кино салите во САД и во Канада, од својата премиера која се одржа на 27-ми ноември минатата година. Во светски рамки тој заработил уште 674 милиони долари, што вкупно изнесува 1,072 милијарди долари, соопштија од „Disney”. Делото на режисерите Крис Бак и Џенифер Ли во Велика […]

kako-najgenijalnite-umovi-vo-istorijata-go-organizirale-svoeto-vreme-178337.jpg
Врз основа на книгата Daily Rituals: How Artists Work на Мејсон Кари, сајтот infowetrust.com направи визуелен приказ на тоа како дел од најпознатите научници, филозофи, писатели, го организирале своето време. Од податоците можете да откриете неколку интересни работи, како на пример тоа дека утринското кафе на Бетовен било секогаш направено од 60 зрна.

noviot-kralski-portret-go-osvoi-svetot-princot-dzordz-i-kutreto-lupo-vo-glavnata-uloga-01.jpg
Во чест на Денот на мајките, Кејт и Вилијам ја споделија најновата фотографија која го освои светот. На неа, Кејт е беспрекорно елеганта, исто како и Вилијам, а преслаткиот принц Џорџ носи светло син џемпер со неговото име. Заигран и загледан во својот сакан Лупо, принцот Џорџ на само 8 месеци, по којзнае кој пат […]

adriana-lima-10.jpg
Како што многумина очевидци потврдија за светските таблоиди, Адријана Лима неколку пати во текот на една ноќ била забележана во прегратка со Лени Кравиц, што дополнително ги загреа гласините за разводот. Покрај тоа, најновиот едиторијал снимен за германскиот магазин Interview е насловен како „Тајните на Адријана” што е уште една голема причина за шпакулации. Парот […]

eve-kako-kutre-mu-se-zablagodari-na-covekot-koj-mu-go-spasi-zivotot-video-01.jpg
Пред само неколку дена на YouTube се појави 2-минутното видео на кое е раскажана цела емотивна приказна за спасувањето на едно мешанче. Слабото и премрзнато кутре не се знае колку долго било заглавено во овој канал, но за негова среќа, во близина се најде човек со големо срце и храброст. Без двоумење, човекот се симна […]

lejdi-stil3.jpg
Пејачката најмногу ја изненади нејзиното момче, кое неочекувано се појавило на овој настан. Покрај тоа, сите изгледи на Лејди Гага се незаборавни, исто како и подароците од нејзините пријателки и врвни дизајнери. За својот роденден, таа одбрала три необични комбинации, но во третата изгледа – скандалозно. На кратко, вака Лејди Гага го прослави 28-от роденде

emina-jahovik-i-aleksa-perovik-so-zaednicki-nastap-vo-nis-2.jpg
Публиката речиси два часа во еден глас ги пееше сите песни на Емина, нејзините стари и нови хитови, а посебни емоции предизвика дуетот „Још ти се надам” кој го изведоа заедно со Алекса. „Воодушевена сум од концертот во Ниш. Публиката беше фантастична. Идејата за да настапот со мене моите момци, беше одлична според реакциите. Алекса […]

371.jpg
Докажано е дека луѓето најмногу ги сакаат “пред и потоа“ фотографиите. Ви ги претставуваме најубавите сестри и пред и потоа… Овие мачиња биле спасени од улица и хранети со цуцла. Изгледаат како близначки, освен што едната е сива. Не само што се слатки туку се и најдобрите девојки на светот, изјавила нивната сопственичка. Тие биле […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris