Month: м.г

13-12.jpg
Познат шеик имал многу ученици кои ги учел на разни мудрости, но во групата имало еден ученик кој шеикот најмногу го сакал и кон кој бил посебно наклонет. Таа наклонетост на шеикот кон ученикот предизвикувала љубомора кај останатите ученици, а бидејќи тој многу добро ги познавал сите негови ученици и ги знаел нивните срца, веднаш […]

adelina-tahiri-go-rastrese-seksi.jpg
Албанките се нажешешките пејачки на Балканот. Помина времето кога Србинките и Бугарките го имаа тој примат. Сега е времето на згодните и убави Албанки. Една од нив е и Аделина Тахири која веќе некое време се натпреварува во албанското издание на „Твоето лице звучи познато“, а овој пат се најде во центарот на вниманието поради […]

16-8.jpg
Кога си славен непишано правило е секогаш да изгледаш беспрекорно. Изборот за стајлингот не е секогаш лесна работа кога треба да се појават на настап или во некоја емисија. Па, можете да замислите колку труд вложиле славните пејачки да изгледаат совршено на нивните свадби. Погледнете како изгледале некои од популарните пејачки на својата венчавка. Лепа […]

15-10.jpg
Јадранка Бајрактаровиќ за еден српски медиум отворено проговорела за понудите кои ги добивала од разни гости, но и нејзини обожаватели. Таа отворено раскажала ситуација од некој настап, каде пијан гостин и прошол и’ и го понудил следното: „Беше тоа одамна. Пијан гостин ми понуди 10. 000 евра за да спијам со него. Јас секако ја […]

14-11.jpg
По Карлеуша и Цеца како и Карлеуша и Дара Буба Мара, уште две пејачки почнаа војна на српската естрада. Се работи за Радмила Манојловиќ и Милица Тодоровиќ, двете згодни русокоси од сцената. Караниците ги започнала Милица Тодоровиќ, која заедно со Рада е на судиското столче во “Неки нови клинци”. Таа била незадоволна од хотелското сместување […]

12-13.jpg
Оваа приказна е посветена за сите вас среќници кои имате ќерка! Ќерката е дар од Бога за родителите… Првиот ден од бракот, мажот и жената одлучиле да не примаат гости во својот дом и на никој да не ја отвораат вратата. Тој ден дошле родителите на мажот во посета, стоеле пред вратата и чекале да […]

11-16.jpg
ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ ЗА ТЕСТОТО: * 1/2кг брашно * 25гр свеж квасец или едно пакетче сув * малку сол * 1 јајце * 1 лажица шеќер *2,5дл млеко * 6 лажици масло ЗА ФИЛОТ: * моцарела сирење * 100гр кулен НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Замесете го тестото и оставете го да отстои. Расукајте го и направете две […]

10-19.jpg
ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1 литар млеко * 150гр гриз * 250гр маргарин * 1-2 лажици какао * 200гр оцет * 1 пакетче ванила * кора од лимон и сок од половина лимон * бисквити НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Ставете го млекото  да се вари заедно со шеќерот, додадете го маргаринот да се стопи па во тоа […]

9-18.jpg
Британската пејачка овој пат не освои и со нејзината шминка, поточно со крајно прецизно нанесениот ајлајнер на нејзиното лице. И покрај тоа што пред неколку години падна во немилост на Карл Лагерфилд кој ја критикуваше поради изгледот, Адел со насловната страна на i-D докажа дека и покрупните дами можат да изгледаат совршено. Таа со насловната […]

8-15.jpg
Вишокот килограми се опишува како прекумерно складирање масти во организмот. Мастите го загрозуваат вашето севкупно здравје, и значително влијаат на работата на органите како што се срцето, црниот дроб, зглобовите, а првенствено на колената и колковите. Лицата кои патат од дебелина обично имаат поголем ризик за заболување од дијабетес, висок крвен притисок, болести на срцето… […]

7-20.jpg
Ајде да бидеме искрени – секој маж може да вели дека надворешниот изглед е најважен, но сите бараат нешто повеќе и подлабоко. Или барем сите ги посакуваат жените со овие 10 карактеристики: 1. Жена која ќе може да му верува. Не само за излегување сам навечер, туку за сите негови глупави тајни и чудни стравови. […]

6-17.jpg
Ел Лиецов била само на неколку часа оддалечена од смртта откако цела недела живеела без храна и вода, затоа што очајно сакала да биде слаба и популарна. Во моментот кога достигнала 34 килограми, колабирала затоа што ја загубила циркулацијата во прстите на рацете и нозете, а ноктите и биле целосно црни и лесно пукале. Долгата […]

5-16.jpg
Убавите нокти се женствен и подеднакво важен дел од женскиот изглед. Не сите девојки можат да си дозволат долги нокти, па затоа пронајдовме неколку одлични идеи за маникир токму за нив.   Бледо розово и бело Жолта Лаванда Леопард Морнарски Нијанси на виолетова Нијанси на сина Орнамент Пастелни бои Празнични Романтични Со цветови Црна и […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris