Купил рачен часовник за 350 денари, а потоа дознал нешто неверојатно…

27 февруари, 20170
4

Отпадот за еден човек е богатство за друг. Тоа е стара поговорка, која понекогаш се покажува како вистинита. Токму за тоа сведочи Зак Норис.

Имено, Зак е ентузијаст за стари часовници, и често посетува продавници за половна роба. Еден ден, тргнал во шопинг, но на крај не го купил она што го сакал. За негова среќа, тој здогледал Jaeger-LeCoultre часовник кој се продавал за 6 долари. Знаел дека LeCoultre часовниците инаку се многу скапоцени, и веднаш помислил дека се работи за копија.

Не само што овој часовник е оригинален, туку станува збор за редок модел од 1959. година кој вреди дури 35.000 долари! Зак го купил за само 5.99 долари.

Од овој модел се направени само 1.000 примероци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris