ВНИМАНИЕ: Ако видите паричка вака заглавена на бравата од вашиот автомобил, реагирајте веднаш!

24 февруари, 20170
0

Еве нешто на кое секако треба да обратите внимание. Монета заглавена во бравата на вашиот автомобил. Верувале или не, овој сосема едноставен трик на крадците им овозможува да го украдат вашиот автомобил.

Звучи неверојатно што покрај толкава технологија, проблем може да направи нешто толку обично како монета.

Имено, паричката се поставува на вратата од страната на совозачот, така што ќе ја онеспособи централната брава и вашиот автомобил ќе го остави отклучен и лесен плен за крадците.

Доколку некогаш видите паричка заглавена на бравата на вашиот автомобил, знајте дека се работи за обид за кражба на вашиот автомобил или она што се наоѓа во него.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris