Овој босанец има најтврда глава на светот! За 55 секунди скрши 175 бетонски плочи!

15 ноември, 20180
bbb

Белмин Османбеговиќ направи нешто неверојатно.

 Новиот светски рекорд во дисциплината на кршење бетонски плочи со глава, изгледа го потврди митот кој постои за Босанците и нивните тврди глави, се чини дека не е само мит.

Момчето од Височан, Белмин Османбеговиќ, член на таеквондо клубот Босна Високо, пред неколку дена во хрватскиот шоу програм „Суперталенат“ го собори светскиот рекорд во кршење на бетонски плочи со глава.

Османбеговиќ скрши 175 плочи за 55 секунди, а по завршувањето на емисијата рече дека малку го боли главата, по што тој беше прегледан од лекар, за секој случај.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber