Автомобил влета во деца од градинка! Четири деца се во критична состојба

8 мај, 20190
д

Во несреќата што се случи во јапонскиот град Оцу, повредени се петнаесет лица кога рано наутро автомобил влета во група деца на возраст од две до три години. Четири деца во несвесна состојба беа транспортирани во болница и тие се во критична состојба. Несреќата се случи додека децата од градинката биле на прошетка и во близина на пешачкиот премин кога автомобилот ги удри.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber