Босанка e фатена како краде од британска фирма: Тајно зiмала огромна сума, па ги трошела на ОВА!

30 април, 20190
bosanka

Хасниja Османагиќ (33), по потекло од Босна и Херцеговина, украла голема сума од фирмата во Велика Британија каде што работела. Хаснија ја фатиле кога нејзините шефови забележале дека биле префрлени пари на сметки кои не ги препознале.

 Таа добила казна од 15 месеци затвор.

Британските медиуми Хаснија ја нерекуваат гламурозен измамник. Османагиќ била помошник сметководител од Дарби. Во текот на 17 месеци, таа украла повеќе од 40.000 фунти и сите пари ги потрошила на дизајнерски ташни и чевли.

Во периодот помеѓу јуни 2016. година и октомври 2017. година, украдените пари ги трошела на Louis Vuitton ташни, Rolex часовници, Gucci чевли …

Хаснија и претходно имала проблеми со законот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber