Човекот се возеше низ соседството, а потоа виде нешто на улицата што го остави во неверување!

18 јануари, 20190
бб

Многу е тешко да се биде родител, а секој родител понекогаш греши.

Сè што треба да направите е да ја свртите главата за неколку моменти и работите да тргнат наопаку.

Една мајка не забележа дека нејзиното бебе се разбудило и излегло надвор.

Го забележал еден од соседите што одел дома и ја снимил целата ситуација.

На почетокот бил шокиран, но потоа многу се налутил.

Тој вели дека неговата сопруга застанала со џипот, а бебето се свртело и почнало да мавта. Се упатил кон неа и почнал да вика, прашувајќи  чие е бебето. Во тој момент се појавила мајката на бебето. За среќа, детето било безбедно.

Никој не приметил дека го нема бебе, а кога неговата мајка излегла на улица, рекла дека мислела дека спие.

Тој и го дал бебето и ја повикал полицијата.

Детето и било вратено на мајката, но човекот што снимил се не бил задоволен.

Смета дека детето можело да го удри  автомобил или некој можел да го киднапира, а тие не би ни приметиле.

Откако се смирил, објаснил зошто бил толку лут.

Рече дека факт е дека секој ден ги гледаме децата на улица, но не толку млади и мали деца.

Тој верува дека децата се најголемиот дар во животот и дека треба да се води сметка за нив.

Погледнете го видеото и дознајте што се случило:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber