Две девојки на адреналинско возење: Едната се плашеше за животот

9 април, 20190
dedede

Реакциите на луѓето во стресни ситуации можат многу да варираат, а совршен пример се овие две пријателки кои беа на адреналинско возење во луна парк.

Пред почетокот на возењето, девојките зборуваа за нивните стравови, па затоа едната беше загрижена дека нејзините гради ќе и испаднат од кошулата, додека другата се плашеше за нејзиниот живот.

Нивните реакции од возењето беа сосема спротивни, па едната девојка „умре“ од смеа, додека другата викаше во агонија, повремено паѓајќи во несвест. Овој контраст на реакции ја насмеа публиката, а интересното возење може да го видите подолу.https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=PwSfvPjxaNs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber