И го одземале детето кога била тинејџерка: После 48 години, на интернет ја дозна вистината за својот син

5 февруари, 20190
dete

Во тешки воени услови, нејзиниот татко не и дозволил да го задржи детето чиј татко бил Американец.

Кирк целиот свој живот знаел дека е посвоен. Кога имал две години, неговото семејство го земало од виетнамско сиропиталиште. Мајката на Кирк, Тај-Нга Ти Ниблет, била бремена со Кирк во својата 17-та година, но не и било дозволено да го задржи. Во тешки воени услови, нејзиниот татко не дозволил да го задржи детето чиј татко бил Американец. Поради оваа причина, Кирк веднаш бил префрлен во сиропиталиште по неговото раѓање, а неговиот татко дури и не го знаел тоа.

Сепак, неговата мајка никогаш не престанала да го бара. Така, во 2015. година се регистрирала на веб-страница која ги поврзува децата и родителите. Игра на судбината, Кирк се регистрирал на оваа страница две години подоцна, и благодарение на тоа дојдоа еден до друг. По 48 години, мајката и синот се повторно заедно.

Погледнете:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber