Како во сцена од Disney! Мало розево слонче шеташе меѓу слоновите во дивината

18 март, 20190
slonce

Помеѓу сивилото на слоновската кожа шеташе мало розево слонче!

Снимателите кои се обидуваа да се приближат до семејството слонови, успеаја да снимат вистинско чудо.

Помеѓу сивилото на слоновска кожа шеташе мало розево слонче!

Joe McFarlane бил импресиониран кога ја видел сцената од Disney и кога забележал редок розев слон-бебе.

Погледнете го видеото:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber