Кога погледнале долу не можеле да поверуваат што се случува: Спуштија кутија во бунарот и се надеваа на најдоброто

12 февруари, 20190
leo

Изгледаше како сцена од филм, но вистината беше многу почудна. Тим од Друштвото за заштита на дивите животни во Индија, по итен повик, со помош на шумарите, реагираа и дојдоа на самото место, во селото Пимпалгаон Синдатан во Џунар, Индија, каде што леопард паднал во 20-метарски бунар.

Изгледаше како сцена од филм, но она што всушност се случи беше многу почудно.

Никој, се разбира, не се осмелил да се спушти во бунарот со дивата мачка, но затоа тие спуштија голема кутија, во која животното едвај скокна. Операцијата беше успешно изведена до крај.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber