Младенците се воодушевиле кога го виделе подарокот од вујкото: Потоа, добиле повик кој ги разочарал!

12 март, 20190
160

Тие беа пријатно изненадени од износот, но мислеа дека е во ред бидејќи вујкото добро заработува. А тогаш …

Една млада невеста прераскажа непријатен настан за вујкото кој им дал великодушен подарок, но на крајот сепак испадна да биде доста скржав.

Анонимен пар за кој се верува дека се од Австралија ја откриле приказната на Фејсбук.

– По свадбата, мојот сопруг и јас ги отворивме подароците и честитките. Ја отворив честитката од вујната и вујкото на мојот сопруг, а тие ни напишале чек од 160 фунти. Бевме пријатно изненадени од износот, но мислевме дека е во ред бидејќи вујкото добро заработува. И тогаш …

– Три месеци подоцна не побара „дарежливиот“ вујко и ни кажа дека тој мислел да напише чек од само 16 фунти и дека мора да му вратиме 144 фунти. Па, кој го прави тоа? – кажа младата невеста со неверување, која тврди дека вујкото и неговата сопруга не се во финансиски проблеми.

Сестрата на вујкото, мајката на нејзиниот сопруг, била бесна за неговиот потег, пишува The Sun.

“Ние му вративме сè, бидејќи не сакавме ниту една фунта од него”, рече таа.

Многу корисници на Фејсбук ја поддржаа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber