Младоженецот во последен момент се откажа од венчавката: Тогаш семејство на невестата донесе одлука која е достојна за восхит!

19 април, 20190
свдаба

Сè беше веќе договорено, но младоженецот одеднаш се предомисли и се откажа од свадбата. Тоа беше шок за двете семејства, а особено за невестата. Нејзиното семејство одлучи од овој „неуспех“ да направи нешто позитивно. По венчавката, на ручек требало да пристигнат 120 луѓе, но двете семејства се согласија, во ресторанот со 4 ѕвезди, наместо гостите од неуспешна свадба, да поканат колку што е можно повеќе бездомници од нивниот град. Овој благороден чин беше го снимија камерите, а нивната убава приказна заврши и на медиумите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber