На мексиканскиот нарко-шеф Ел Чапо му се заканува доживотна казна затвор

15 февруари, 20190
Capture

На Ел Чапо му се заканува доживотна казна затвор.

Озлогласениот мексикански нарко-шеф Хоакин Гузман, попознат како Ел Чапо, во американскиот суд, прогласен е за виновен за сите точки од обвинението.

На Ел Чапо му се заканува доживотна казна затвор, пренесува RT.

Поротата на судот во Бруклин ја усвои пресудата со која Гузман е прогласен за виновен за сите десет точки од обвинението, од кои некои предвидуваат доживотна казна затвор.Тој е обвинет за трговија со тони дрога, како и организирање убиства и нелегално користење на огнено оружје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber