Најде суштество од 3 сантиметри на улица: Веднаш го однесе дома, но не очекуваше дека ќе израсне во ова!

22 јануари, 20190
499331_veverica1naslovna_ls

Дали би го направиле и вие она што го сторил тој?

Во предградието на Лондон, еден млад човек по име Џеф Лонго наиде на мало и слабо животно на тротоарот и веднаш се обиде да му помогне!

Таа беше толку мала што дури не можеше да разбере што е, па ја стави сликата на веб-страницата на Reddit и праша што да прави.

Многумина му рекоа дека животното нема шанси да преживее, но Џеф не сакаше да се откаже.

Така започна патувањето на надежта и пријателството што го промени животот на Џеф и му даде нов пријател.

Luče malo

Gepostet von Ljiljana Gisic am Montag, 21. Januar 2019

На почеток суштеството имаше само три сантиметри, но потоа почна да расте.

На крајот, благодарение на група ветеринари, дознал дека тоа е летечка верверица.

Џеф, ден-денес сѐ уште живее со својот нов пријател.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber