Ова момче е херој за целиот свет: Случано згазнал пиле, а потоа ја земал целата заштеда и отишол во болница!

5 април, 20190
Capture

Сликата што се појави на Фејсбук на која се гледа како момчето во едната рака држи пиле, а  во другата пари, стана вирална.

Момче од североисточна Индија оваа недела стана неверојатен херој откако случајно го згазил пилето на својот сосед. Свесен за својата вина, откако ненамерно го повредил додека возел велосипед на улиците во Саиранг во државата Мизорам, неименуваното момче се упати кон најблиската болница со парите што можел да ги собере во очајнички обид да го спаси животот на пилето.

As per Reports: This young boy from Sairang, Mizoram, accidentally ran over his neighbour's chicken. He took the…

Gepostet von Sanga Says am Dienstag, 2. April 2019

Овој пост собра над 100.000 лајкови и речиси 7.000 коментари откако беше објавен во вторникот, што го привлече вниманието на тамошните медиуми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber