Овие жени ги обожаваат нивните облини, па токму затоа тие се наша инспирација!

24 септември, 20190
1ee14049ef7c343626992d6c107154af76f56f31_3c537b77c9d66f610d12368b987de7b9438e9cea_articlemain

Некои од најубавите жени во светот се најдобриот доказ дека убавината доаѓа во многу форми и големини …

  Кога бев мало девојче, никој не ми рече дека сум убавa. Секоја девојка треба да слушне дека е убава, дури и ако не е.  – Мерилин Монро

  Не мислам да се изгладнувам себеси за да сум слаба. Сакам да уживам во животот, а не можам да го сторам тоа ако сум гладна и мизерна.  – Кејт Аптон

  Сакам супер тесна облека. Мојата гардероба се смени многу и стана малку потесна, но можам да кажам дека тоа ме научи многу за мојот животен стил.  – Кристина Хендрикс

Премногу добро може да биде прекрасно!  – Меј Вест

 Јас секогаш велам дека не треба да се мериш. Јас немам ниту една вага во мојата куќа.  – Ким Кардашијан

 Мојата главна цел е да ја научам Блу Ајви дека естетиката не е важна. Најважно е кој си и каков човек си, тоа е она што те прави убави. – Бијонсе

 Јас должам сè што гледате на шпагетите.  – Софија Лорен

 Некои луѓе се природно слаби, некои се пополни. Премногу внимание се посветува на ова и врши огромен притисок врз луѓето. Искрено мислам дека најважно е дека некој е здрав. – Џенифер Лопез

 Многу луѓе ми кажаа дека мојата кариера ќе беше поуспешна доколку не изгледав толку ефтино и навредливо. Но, јас го облекувам она во кое се чувствувам пријатно и никој не треба да му се суди за тоа што сака да изгледа убаво. – Доли Партон

 Никогаш не сакав да изгледам како модел на насловната страница. Јас ги претставувам повеќето жени и јас сум горда на тоа.  – Адел

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber