Папагалот се врати после 4 години: Кога на сопственикот му се обратил на шпански, тој не знаел дали да се смее или да плаче!

13 март, 20190
papagal

Папагалот Најџел по четири години се вратил кај својот сопственик, но во меѓувреме научил шпански.

Британецот Дарен Чик ја изгубил надежта дека неговиот папагал ќе му се врати кај него, четири години откако ја напуштил куќата. Меѓутоа, папагалот Најџел се вратил, но сега – тој зборувал шпански.

Најџел е папагал кој исчезнал од домот на неговиот сопственик во Британија, а во времето кога исчезнал зборувал на англиски јазик. Благодарение на микрочипот, пронајден е во Калифорнија, од каде што беше испратен до неговиот сопственик. Најџел е со добро здравје, но сега зборува шпански и повремено прашува за Лерија. Средбата на сопственикот и папагалот била многу емотивна, Дарен плачеше, папагалот го грицна за прст, вели порталот Klix.ba.

„Тој е здрав и весел. Неверојатно! Штом го видов, го препознав“, рече Дарен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber