Секретарката му направи кафе на шефот, а во него стави тајна состојка

11 февруари, 20190
c

Колку навистина ги познавате луѓето со кои работите?

Ако сте менаџер на компанија, запрашајте се колку пати сте ја замолиле вашата секретарка да ви донесе чаша кафе. Исто така, препорачуваме редовно да ги проверувате снимките од безбедносните камери – затоа што, да бидеме искрени, колку навистина ги познавате луѓето со кои работите?

Пример за ова е токму ова видео. Имено, секретарката на директорот му направи црно кафе, во кое ѝ било кажано да додаде млеко. Можеби директорот требаше попрецизно да и каже дека сака млеко исклучиво купено во продавница – бидејќи девојката најопуштено во кафето додаде млеко од своите гради. Пред да разговарате со своите вработени за правилата за приготвување на кафе во компанијата, погледнете го ова видео:

Иако, кои сме ние да осудуваме? Можеби директорот сам тоа го побарал. Сепак, вкусовите се различни!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber