Што виси на дрвото кај комшиите? Забележала нешто чудно – објаснувањето ќе ве изненади!

28 февруари, 20190
komsii

Жената се загрижи.

Мајка од Сиднеј беше изненадена кога виде необична сцена во дворот на соседите што ја потсети на сцените од научно-фантастичните филмови.

Жената, во една австралиска група на Facebook, објави фотографии од она што го виде и побара помош од нејзините сограѓани за да дознае какви се овие вреќички кои висат од дрвото на соседот.

– Јас ризикувам да изгледам како да немам идеја, а всушност и немам. Дали некој знае какви се овие вреќички кои висат на соседното дрво? – праша загрижената жена и објави неколку фотографии објаснувајќи дека околу вреќичката има и пајакова мрежа, пишува news.com.au.

„ Висат недалеку од трамболината на која децата си играат, па не знам дали треба да се грижам”, додаде таа.

Но сограѓаните веднаш ѝ објаснија дека тоа е дело на „величествените пајаци“. Во вреќичките има пајакови јајца, а во една може да има дури 600. Кога ќе излезат, пајаците се спуштаат по мрежата како со падобранци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber