Сватовите се степаа заради музиката: Масовна тепачка на свадбата, па младите морале да побегнат

28 февруари, 20190
1

На уличната свадба во турскиот град Адана, имаше ситуација што резултираше со хаотични последици.

Имено, на свадбата доаѓаа гости од различни делови на земјатата со различна народна и традиционална музика, а честите музички промени предизвикаа тензии меѓу гостите на невестата и на мажот. DJ-от се обиде да ги задоволи сите, но секоја страна тврдеше дека другата добива многу повеќе музика на репертоарот. Оттука, кавгата прерасна во физички судир, што резултираше со масовна тепачка и удирање со пластични столици и други предмети, но за среќа без сериозни повреди.

Неименуваните младенци влегле во автомобилот и ја напуштиле хаотичната ситуација.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber