Скапо го плати сендвичот во авионот: Кога го отвори, се изнервира и се згрози!

15 јануари, 20190
авион

Реагирала и компанијата!

Откако за седвич во авион одвои девет австралиски долари, патникот во авионот се згрози кога виде што доби за тие пари, пишува „Mirror.

Патувајќи од Бали до Австралија, патникот Ник Мосли нарачал сендвичи наречени „Deli trio“ и бил многу лут кога видел дека во едниот сендвич има малку маргарин и еден лист салата, а за другиот тврдел дека е ист таков, освен што во него имало и парче јајце. Разочараниот патник објавил слика од сендвичот на Твитер.

Откако медиумите ги пренесоа неговите фотографии и приговори, компанијата се извини и наведе дека се работи за „необичен случај“, кој понатаму ќе го истражуваат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber