Српски ученик објасни што е другарство: Неговиот став ги изненади сите!

28 јануари, 20190
dete

Погледнете како еден ученик од основно училиште објасни што е другарство.

Ученик од прво одделение во основното училиште „Ефимија“ во Обреновац накратко објасни што е тоа другарство.

Се претпоставува дека малото момче своето мислење го изрази на дадената тема „Што е другарство“ и сите ги воодушеви.

За ова момче другарство е кога ќе споделиш, некому ќе помогнеш, кога некого охрабруваш, сакате, почитувате и кога некој водите на сладолед.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber