Терористите сакале да направат селфи, па направиле кобна грешка: Ја однесе целата екипа во воздух!

25 февруари, 20190
ter

Видеото го објави порталот Funker530, но сè уште не е потврдена неговата веродостојност.

Мажите, кои се наводно, членови на Ослободителната сириска армија, се собраа околу камерата со пушки, и одлетаа во воздух бидејќи се обидуваа да направат селфи со телефонот кој бил програмиран да предизвика експлозија.

Видеото го објави порталот Funker530, но сè уште не е потврдена неговата веродостојност.

Камерата паѓа на подот по експлозијата, а просторијата ја пополнуваат пламенот и чадот, додека се гледа како некои мажи  ја прескокнуваат опремата и се обидуваат да избегаат. Некои од оние кои бегаат викаат „Аллаху Акбар“.

Syrian rebels accidentally trigger bomb by taking selfie

VIRAL: Mind blowing selfie session

Gepostet von RT Play am Freitag, 16. September 2016

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber