Украле скап Range Rover за 40 секунди: Не користеле никаков алат!

4 февруари, 20190
range

Range Rover вреден околку 60.000 фунти.

Само 40 секунди им беа потребни за кражбата на скапиот Ranger Rover Sport кој беше паркиран пред вратата на куќата во Бирмингем.

Камерата ја сними кражбата што се случи во вторникот наутро. Интересно е дека на крадците не им требаше речиси никаков алат за влегување во автомобилот, туку еден од нив мораше само да стои до автомобилот за да го отклучи.

Ranger Rover-от вреди околу 60.000 фунти.

Интересно, на крадците за овој потфат им беа потребни релејни кутии кои можат да се купат на интернет за само 80 фунти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber