БРАВО!!! Руската вакцина створи имунитет кај волонтерите што ја примија!!!

3 август, 2020
vakcina

Резултатите од студијата покажале дека сите волонтери имаат јасен имунолошки одговор како резултат на вакцинација, се наведува во огласот, објави ТАС С.

Нема никакви несакани ефекти, ниту пак има какви било неправилности во телесните функции на волонтерите, соопшти Министерството.

Завршниот лекарски преглед е извршен во Главната воена клиничка болница Бурденко на 3 август.

Руското Министерство за одбрана истакна дека сите фази на развој и тестирање на вакцината биле целосно во согласност со протоколот на клиничките истражувања.

Волонтерите се вратија во болницата на 42-от ден по вакцинацијата и поминаа сеопфатен медицински преглед, се наведува во огласот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris