Најлуда теорија на заговор!!! Дури има приврзаници и во Македонија

3 август, 2020
doktori

За време на пандемијата на корона-вирус, науката доби поголемо внимание на јавноста.

Во исто време, се појавуваат посебни „теории“ кои немаат никаква врска со научните факти.

На пример, се наведува дека новиот вирус е создаден произволно или дека бил намерно развиен од луѓето.

Постојат и други теории на заговор, кои ја прават да ви се дигне косата: на пример, милијардерот и филантроп Бил Гејтс сака да имплантира микрочипови кај луѓето, како дел од задолжителната вакцинација, за да може да ги контролира.

Меѓу бројните теории на заговор за вирусот корона, постојат социјални мрежи тврдења дека 5G технологијата е одговорна за ширењето на COVID-19, што научната заедница ги отфрли како бесмислици и глупости.

Едно од најновите бесмислени тврдења е дека со мерење на температурата со термометри при влегување во продавници или други објекти, се брише меморијата во мозоците на луѓето!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris