ШОК! 6 годишно девојче можеше да се задуши заради заштитна маска!

6 август, 2020
6eddd23d0ba462ae4b14

Таа веднаш го сподели своето искуство на Фејсбук, а луѓето беа згрозени од оваа грешка на ресторанот.

Вработените во рестораните за брза храна, МекДоналдс, треба да носат заштитна маска додека подготвуваат и служат храна, но во еден од рестораните во Велика Британија се случи несреќа со заштитна маска која клиентот, во најмала рака, го шокираше.

Според „news.co.au.“, Лаура Арбер отишла со децата во МекДоналдс и порачала 20 пилешки медаљони, а шокот следувал кога почнале да јадат. Шестгодишната ќерка почна да се гуши, а Лаура ѝ ги турна прстите надолу кон грлото и извади парче сина крпа. Тоа беше заштитна маска за лице! „Најпрво не мислев дека може да има маска во медаљонот, но кога погледнав во кутијата, видов дека има повеќе“.

Налутената и шокирана, Лаура веднаш ја сподели фотографијата на Фејсбук и ги предупреди луѓето да бидат внимателни. „Мојата ќерка можеше да се задуши заради ова!“

Потоа Арбер отишла во МекДоналдс и побарала да разговара со сопственикот кој се извинил во име на целиот ресторан за инцидентот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris