Вреди да се обидеме: Јамајка е рајската градина на Земјата

15 август, 2020
ерњрењ

На сите ни е јасно дека начинот на кој патуваме многу се промени во последните неколку месеци. Одредени промени се чувствуваат на секој чекор, а да не зборуваме за фактот дека границите на одредени земји сè уште се затворени.

Американските граѓани во моментов имаат многу ограничени опции за патување. Сепак, постои опција, не постои сомнеж за тоа, но засега меѓу нив нема европски дестинации.

Една од можностите за одмор, која во моментов широко ја користат американски граѓани, е Јамајка, која полека се отвора за странските туристи од 15 јуни, но со одредени ограничувања.

Што треба да знаете пред и за време на патувањето?
Тековните мерки треба да бидат информирани навреме, бидејќи Јамајка за американските граѓани бара задолжителен негативен тест, не постар од 72 часа. Се разбира, информациите се ажурираат редовно, а за да избегнете непријатни изненадувања, добро е да ги проверите истите пред да одите на одмор.

Што се однесува до носењето маски во авионот, тоа е обврска на секој патник. Патниците не само што носат маски додека пијат и јадат, туку персоналот сигурно ќе ги информира за сето тоа.

Пред патувањето, неопходно е да се печати посебен здравствен документ за секој патник поединечно, кој е достапен на официјалната веб-страница, пренесува Travel Pulse. Овој прашалник потоа ќе го отпечати или скенира секој патник, затоа што без него нема да можат да се качат на лет за Јамајка. Општо, се препорачува овој прашалник да се пополни пет дена пред патувањето.

Кога ќе пристигнат во Јамајка патниците, ќе ја измерат нивната температура. Потоа ќе добие хартија со информации за тоа, кои ќе му ги предаде на медицинскиот персонал.

Jamajka

Бидејќи војската му помага на медицинскиот персонал, туристите можат да бидат малку засрамени кога ќе го видат сето тоа. Но, нема причина за тоа.

Пожелно е секој детал да се испланира однапред, а туристите да изберат хотел што нуди превоз од аеродромот, затоа што ќе биде многу полесно.

Кога влегувате во возилото, багажот се дезинфицира на пропишан начин.

Пристигнување во хотел
Сите мерки за дезинфекција се максимално почитувани во хотелите во Јамајка. Од гостите се бара да носат маски додека престојуваат во вообичаени области. Но, не е потребно тие да го сторат тоа за време на ручекот или додека се во базенот.

Jamajka

Иако сè уште не се отворени сите кафулиња и ресторани, тие ќе бидат отворени полека, бидејќи пристигнуваат повеќе туристи.

Во моментов, на секој хотел во Јамајка му е дозволено да работи со до 70% од вкупниот капацитет.

Персоналот на секој хотел ги известува гостите за задолжителните мерки за заштита и протоколите што мора да се применат во тој сместувачки објект.

И покрај тоа што сето погоре се чини малку комплицирано, кој има можност да ја посети Јамајка и да го види тој рај на земјата, ќе сфати дека вредат сите напори.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris