Screenshot-2022-07-04-160008.png
Палатата нареди темелна истрага за разоткривање на случајот, а сите сегашни и поранешни членови на персоналот се информирани за исходот. Бакингемската палата објави дека е завршена едногодишната истрага за наводите дека Меган Маркл малтретирала членови на персоналот. Минатиот март весникот „Тајмс“ објави дека војвотката од Сасекс ги малтретирала своите вработени, по што кралската двојка во […]

kejt-midlton-3-830x0-1.jpg
Секоја година, многу познати личности присуствуваат на тенискиот натпревар во Вимблдон, меѓу кои и војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон. Оваа недела се очекува Кејт Мидлтон да се појави на трибините на Вимблдон и таа сигурно како и секоја година ќе стигне до сите насловни страници поради беспрекорните модни изданија. Нејзините стилисти детално ги избираат парчињата […]

Princ-William-i-princ-Harry.jpeg
За разлика од повеќето браќа и сестри во Обединетото Кралство, децата на принцот Вилијам и принцот Хари не го делат истото презиме. Имено, децата на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам – принцот Џорџ, осум, принцезата Шарлот, седум и принцот Луис, четири, го носат презимето Кембриџ, кое го добиле по титулата на нивниот татко, војвода од […]

dzenifer-lopez-3-830x0-1.jpg
Развиорен сатенски костум и шарени пеперутки не изгледаат скапо на секого. На неа изгледаат најскапо     Нејзината дрскост во изборот на модни комбинации никогаш не е без покритие. Со својата харизма и совршено вклопување на детали и шарм, Џенифер Лопез повторно ни објасни која е суштината на гламурот, дури и кога носи сатенски пижама-костим […]

Screenshot_12-5.png
Поранешната партнерка на Канје Вест, актерката Џулија Фокс е фотографирана во крајно дискутабилна комбинација на облека       Имено, горниот дел со долги ракави едвај ги покрива градите, а панталоните со моментот „танга“ повторно едвај го покриваа задникот. Кога актерката во еден момент се сврте, нејзината позадина беше јасно видлива:   – Мислам дека […]

250333_krlajica-reut01_f.jpg
Кралицата Елизабета Втора (96) решила да не го слуша советот на докторот кој пред неколку месеци и рекол да престане да јава, па е фотографирана на коњ во Виндзор Кралицата Елизабета поради здравствени проблеми отсуствуваше од многу настани, а јавноста имаше можност да ја види како оди со бастун. Меѓутоа, кога оваа недела се појави […]

Screenshot_5-13.png
Кендал Џенер и НБА ѕвездата Девин Букер наводно раскинале по двегодишна врска. Иако парот неодамна беше забележан на свадбата на сестрата Кортни Кардашијан и Тревис Баркер, тие сега наводно раскинале, пренесува „ET“.     Извор за американските медиуми изјавил дека манекенката и спортистот разговарале за својата иднина, но немаат исти ставови.   „Кендал се чувствува […]

Screenshot_9-12.png
Манекенката Емили Ртајаковски го привлече вниманието на модната недела во Милано со неверојатно издание     Манекенката и актерка Емили Ратајковски важи за една од најдобро облечените луѓе во светот, а често ѝ успева во малку необични и неочекувани комбинации.   Црниот фустан со набори на половината ја истакна нејзината витка фигура, а посебен детал […]

Arnold-Svarceneger-i-sinovi-1.jpg
Познатиот акционен холивудски актер Арнолд Шварценегер има пет деца, две ќерки и три сина. Четири деца од бракот со Марија Шрајвер, со која беше во брак од 1986 до 2011 година, и еден вонбрачен син кој го има со семејната дадилка, Милдред Баена, која го родила неговиот син во 1997 година, истата година кога се […]

Screenshot_4-10.png
Познатиот актер Пол Вокер ќе биде постхумно награден со ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд.     Вокер ќе добие ѕвезда една деценија по смртта, во 2023 година, а покрај него ѕвезди ќе добијат и актерката Хуанита Мур и пејачката Џени Ривера.   „Комисијата внимателно ги одбра овие талентирани поединци и едвај чекаме да […]

Screenshot_4-9.png
Дејвид Бекам многупати покажа колку е одличен татко и колку е приврзан за својата ќерка Харпер, која воедно е и најмалото дете во семејството и татина галеница. Прославениот фудбалер и ова 10-годишно девојче често уживаат во бројни заеднички активности, од одење на ручек и сладолед, преку спортски натпревари до гламурозни настани.     Така, Дејвид […]

Screenshot_7-8.png
Четиригодишниот принц Луис се здоби со светско признание за своето однесување на прославата на платинестиот јубилеј на Елизабета Втора. Синот на принцот Вилијам и принцезата Кејт правеше секакви фаци кои камерите ги забележаа. Поради своето однесување, момчето брзо стана мем ѕвезда. Џо Фрост, познатата британска водителка и позната по шоуто „Supernanny“, го коментираше однесувањето на […]

Screenshot_11-4.png
Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит, Шајло Џоли Пит (16) го воодушеви светот со својот талент за танц   И додека многумина велат дека Шајло неодоливо личи на мајка си од старите денови, популарната млада дама го воодушеви светот бидејќи никој не знаел толку добро да танцува.   На TikTok првпат се појави видео […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber