17 февруари, 2020

Радио

“Црн лебед“ со најголем број номинации за Наградата на критичарите

13 декември, 2010, Нема коментари
Драмата “Црн лебед“ во понеделникот собрала 12 номинации за американската награда на критичарите. Филмот во кој Натали Портман и Миа Кунис толкуваат улоги на балерини, бил номиниран за најдобра главна и споредна улога, како...

Филмски изданија за снежната бајка “Снежана и седумте џуџиња”

13 декември, 2010, Нема коментари
Многу наскоро нѐ очекуваат уште три верзии на приказната од нашето детство Снежана и седумте џуџиња. Филмската верзија за двете верзии е веќе објавена. Во едната, лошата кралица ќе биде Џулија Робертс. Додека пак...

Ким Кардашијан е бремена?

13 декември, 2010, Нема коментари
Ким Кардашијан во Њујорк се појави со неколку килограми плус, заоблено стомаче и неконтролирано јадеше сладолед. Сето тоа ги потврдува шпекулациите дека Ким е бремена. Пред извесен предиод излегоа гласините дека таа е во...

Том Круз и Бекам отворија мото клуб

13 декември, 2010, Нема коментари
Том Круз и Дејвид Бекам се страствени љубители на моторите, тоа е веќе општо познато. Но, нај ново е што тие двајцата формираа свој мото клуб во Лос Анџелес. Како членови на клубот се...

Мараја Кери: Не сум бисексуалец

13 декември, 2010, Нема коментари
Мараја Кери, во интервјуто за еден магазин изјавила дека не се навредува кога ќе добие предлог од лезбејка, кога е во нивно друштво, токму напротив, ги сака и почитува сите луѓе. Но, таа не...

Лекција за да си го цените животот

12 декември, 2010, Нема коментари
Во Тајван студентите по медицина имаат чудни лекции, за тоа како да си го ценат животот. Професорсорот Qiu Daneng објаснил: “Иако ова е чин кој трае само 10 минути, ефектот е еднаков на вистинската...

Никол Ричи и Џоел Маден направија свадба

12 декември, 2010, Нема коментари
После две деца и заедничка врска од четири години Никол Ричи и Џоел Маден, во саботата ја направија и свадбената церемонија. Ти се решија, церемонијата да се оддржи во домот на таткото на невестата,...

Елизабет Харли се разведува?

12 декември, 2010, Нема коментари
Британскиот модел, актерка и дизајнерка Елизабет Харли се разведува од сопругот. По три години брак, таа објавила дека веќе неколку месеци не се заедно, а тоа не го знаеле дури ни најблиските. Сетоа тоа...

“Дискавери” планира документарец за обдукцијата на Мајкл Џексон

12 декември, 2010, Нема коментари
Телевизискиот канал “Дискавери” предизвикал гнев кај обожавателите на Мајкл Џексон, откако најавил дека ќе емитува документарен филм во кој ќе била прикажана обдукцијата на кралот на поп музиката, пренесуваат светските медиуми. Спорниот документарец во...

Дедо Мраз доби отказ

12 декември, 2010, Нема коментари
Да добиете отказ во Америка, каде речиси постои 10% невработеност, ова немаше да предизвика изненадување кај нас, но работното место го загуби еден Дедо Мраз од една стоковна куќа поради кажување на невкусни вицеви....

Очите на Мона Лиза кријат тајни?

12 декември, 2010, Нема коментари
Италијанските научници со помош на модерната технологија, во зениците на Мона Лиза, едно од најпознатите уметнички дела на Леонардо Да Винчи, откриле тајни бројки и букви, пишува весникот Дејли Меил пренесува Нетпрес. Иако нејзината...

Баба и дедо се венчале, откако се запознале на Facebook

12 декември, 2010, Нема коментари
Laurence Brocklesby и Barbara Moore се еден неконвенционален пар. Всушност, 77 годишната баба и нејзиниот пет години постар сопруг, се запознале преку социјалната мрежа фејсбук. Тие наскоро ќе го прослават првиот Божиќ заедно, а...

Џоли и Пит купуваат куќа во Колумбија

12 декември, 2010, Нема коментари
Анџелина Џоли и Бред Пит планирале да купат куќа во Колумбија. Славниот холивудски пар за таа цел го ангажирал Италијанецот Алесандро Прота, агент за недвижности, за нив да најде куќа во Колумбија, пренесуваат светските...
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1635)
Горе