20 јули, 2019

Радио

Новата рекламна кампања на Памела за Пета е премногу секси за Канада

25 септември, 2010, Нема коментари
Поранешната чуварка на плажата животните сигурно премногу ја сакаат за нејзината ангажираност во Пета, но овојпат нејзината родна татковина ја отфрли. Нејзината најнова реклама за етички третман на животните предизвика многу гнев во северот...

Домот на Селин Дион

25 септември, 2010, Нема коментари
Познатата пејачка си има свој воден парк во дворот на Јупитер осторовот на Флорида. Дваестет милионскиот дом гледа кон Атланскиот океан и еден од соседите во маалото е Тајгер Вудс. Селин и нејзиниот сопруг...

Бекам ја пумпа продажбата за Лего

25 септември, 2010, Нема коментари
Продажбата на компанијата Лего е во се поголем пораст, благодарејќи на салвниот фудбалер Бекам, чија исповед гласеше дека да станел фудбалер ќе градел фигури од познатите коцки блокови лего и дека своето слободно време...

Ѕвездата на Twilight смета дека и треба трансплантација на лице

25 септември, 2010, Нема коментари
Кристен Стујард смета дека и треба трансплантација на лице за да изгледа посреќно кога се сретнува со фановите. Актерката на Twilight сагата признава дека славата е тешка и дека често е критикувана за нејзиниот...

Мајкл Џексон убиен поради музички каталог?

25 септември, 2010, Нема коментари
М Џеј е убиен поради неговиот музички каталог, вели неговиот поранешен советник Леонард Роје. Во едно интервју во Радар Онлајн, Роје тврдел дека Џексон му спомнал: “тие го сакаат мојот каталог и ќе ме...

Ози Озборн ќе биде тестиран за да се утврди како сеуште е жив

25 септември, 2010, Нема коментари
На поранешниот фронтмен на Блек Сабат, Ози Озборн, ќе му биде тестиран геномот подложен на разни тестови, за да се види како тој е сеуште жив после долги години употреба на дроги и алкохол....

Поинаква смешна приказна

25 септември, 2010, Нема коментари
Тоа е насловот на новиот филм на Рајан Флечер и Ана Боден, во кој се работи за тинејџер кој се пријавува сам во психијатарска болница за да избега од притисокот на секојдневието. Во филмот...

Нов филм на Вуди Ален

25 септември, 2010, Нема коментари
Еден истрошен писател, многу бајачки, микс од романтични чуства и незгодни ситуации, комедија, тоа сигурно е новиот филм на Вуди Ален. Името на неговиот најнов филм е Ќе сретнеш висок црн странец, кој излезе...

Разводот е заразен

23 септември, 2010, Нема коментари
Половина од браковите во САД завршуваат со развод. Освен што е социјално прифатена норма, разводот всушност може да биде и заразен. Новото истражување од страна на универзитетите Браун, Сан Диего и Харвард укажува на...

Будистот Мик Џегер

23 септември, 2010, Нема коментари
Ѕвездата на Стоунси, Мик Џегер, беше затворен во својата осаменост за време на духовната посета на Далечниот Исток, дури со затемнети прозорци од својот луксузен апартман. Џегер седел со часови во хотелската библиотека и...

Заборавениот филм на Чаплин

23 септември, 2010, Нема коментари
Долго заборавениот филм на Чарли Чаплин скоро од пред еден век, најверојатно е откриен на една продажба за антиквитети во Мичиген.Филмот бил купен од страна на Пол Гиерутски како 10 минутна комедија без зборување,...

Мало тигарче во торба со плишени играчки

23 септември, 2010, Нема коментари
Царинските службеници на аеродромот во Банког – Тајланд открија издрогирано бебе – тигар во патната торба на една жена, која била полна со плишени играчки. На проверката на Х-зраците, во багажот на 31-годишната жена...

Усните на Мона Лиза насликани со прсти

23 септември, 2010, Нема коментари
Мистеријата која со години го интригира светот на уметноста, конечно е решена. Тајната на насмевката на Мона Лиза е откриена. Имено, француските музејски реставратори со рендгенски снимки утврдиле дека насмевката на познатата слика е...
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1636)
Горе