17 ноември, 2019

Радио

Најлудите закони во светот

28 ноември, 2010, Нема коментари
Во некои земји во светот, постојат закони со кои се регулираат моментите на водење љубов или односите помеѓу мажот и жената. Некогаш тоа се зборови напишани на хартија кои не значат ништо во реалноста,...

Автомобил кој два пати ја прегазил сопственичката

25 ноември, 2010, Нема коментари
Во болницата во Мелбурн, е згрижена една жена која е на возраст од 37 години. Таа е на интезивна нега, откако била два пати прегазена од сопствениот автомобил. Несреќниот случај го раскажала самата таа,...

”Работи кои никој не ви ги кажал” – илустрации

25 ноември, 2010, Нема коментари
Постојат неколку работи во животот кои кои сигурно веќе ги знаете и сте ги научиле, но ви се чини дека некогаш ги заборавате, бидејќи ретко кој ве потсетува на нив. Илустраторор Алекс од Барселона...

Германски ентузијаст се соѕида во сопствената визба

25 ноември, 2010, Нема коментари
Во Германија, 64 годишен пензионер ентузијастички почнал со градба на визба. Се обезбедил со храна и пјалоци, цигли и малтер и работата започнала. Но, кога го завршил ѕидањето на последниот ѕид, сватил дека се...

Ограбен првиот човек на Формула 1, Берни Еклстоун

25 ноември, 2010, Нема коментари
Првиот човек на Формула 1, Берни Еклстоун и неговата девојка Фабијан во средата вечерта биле нападнати и ограбени од страна на четворица ограбувачи. Осумдесет годишниот милионер бил нападнат пред неговата канцеларија во Лондон. Берни...

Кариерата на Сталоне започнала со хонорар од 200$

25 ноември, 2010, Нема коментари
Порно филмoт во кој Сталоне ја има главната улога, всушност, оригиналната 35-милиметарска лента, е продадена на аукција и тоа по цена од 412.000 долари. Легендарниот актер, познат на јавноста како акционен херој, за два...

Лејди Гага успеала да го опие новинарот на CNN, Купер Андерсон

25 ноември, 2010, Нема коментари
Новинарот од CNN, Купер Андерсон признал дека Лејди Гага успеала да го опие во текот на неговото работно време. Тој ја интервјуирал контроверзната пејачка во еден паб, каде бил убеден да испие две чаши...

Кога ќе пораснам, сакам да бидам…

25 ноември, 2010, Нема коментари
Веројатно едни од најдобрите работни позиции во светот. Погледнете ги фотографиите.

Каков пар, Сузан и Ријана во дует?

25 ноември, 2010, Нема коментари
Сузан Бојл би сакала да сними дует со Ријана. Со цел подобро да се вклопи со пејачката од Барбадос, Сузан дури е подготвена да ја смени бојата на својата коса, за да се приближи...

Единица на убави полицајки

24 ноември, 2010, Нема коментари
Полицијата во градот Dazhou, југозападна Кина во провинцијата Sichuan, дојде до идеја да побара “убави работнички” на возраст од 25 – 45 години, кои ќе делат рози на возачите кои ќе направат помали прекршоци...

Каде е најбезбедно да ги чувате парите?

24 ноември, 2010, Нема коментари
Еден маж на возраст од 68 години се соочи со голема несреќа. Го снајде она, од што најмногу се плашеше. Тој цел живот штедел, и животната заштеда која изнесувала 80.000 фунти ја чувал како...

Во Индија, немажените жени не смеат да користат мобилен

24 ноември, 2010, Нема коментари
Во Индија, во селото Ланк строго е забрането користење на мобилни телефони за немажените жени. Забраната е со цел, да не можат да организираат забранети средби, па и бракови. Изминатиот месец има регистрирано 36...

Ирина Шајк жртва на фотошоп

24 ноември, 2010, Нема коментари
Супермоделот Ирина Шајк го тужи шпанското издание на магазинот GQ, затоа што објавиле слики на кои таа е гола, направени во фотошоп. Таа се сликала за едиторијалот на овој магазин, но имала мали парчиња...
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1637)
Горе