13 декември, 2019

Радио

Мадона го отвори својот прв фитнес и танцувачки центар

29 ноември, 2010, Нема коментари
Американската по ѕвезда Мадона, ја отвори својата прва сала, во која ќе се одржуваат часови по танц и фитнес, во Мексико Сити. На отворањето пред објектот имало илјадници нејзини обожаватели. Името на центарот е...

Даниел Ретклиф е најбогатиот млад британец

29 ноември, 2010, Нема коментари
Даниел Ретклиф, ѕвездата на Хари Потер е најбогатата британска ѕвезда под 30 години, според листата составена од магазинот Heat. Редклиф е “тежок” 71.000.000 долари, и само со последните две продолженија на филмот Хари Потер,...

Дизни мислел дека Џек Спероу е геј

29 ноември, 2010, Нема коментари
Џек Спероу, на надмениот лик од успешниот филмски серијал Пиратите од Кариби кој го игра Џони Деп, првично бил непопуларен кај “Дизни”, признал актерот. Ликот на темпераментниот пират, кој вели Деп дека бил базиран...

Жена во Кина, вдомила 1500 кучиња

29 ноември, 2010, Нема коментари
Во Кина, една жена Ha Wenjin, се откажа од сопствената работа и кариера се со цел да им помогне на кучињата скитници. Таа вдомила 1500 кучиња. Сите тие бараат внимание и грижа, па така...

Има ли пилот во авионот?

29 ноември, 2010, Нема коментари
Невнимателноста на 25 годишниот ко-пилот предизвикала општа паника во еден авионите на авиокомпанијата Air India Express, кој се движел од Дубаи кон Индија. Додека пилотот бил во тоалет, ко-пилотот сакајќи да го прилагоди своето...

Почина италијанскиот режисер Марио Моничели

29 ноември, 2010, Нема коментари
Познатиот италијански режисер Марио Моничели, вчера вечерта се самоубил. Тој бил во болница заради дијагностициран рак на простата. Познатиот 95 годишен режисер скокнал од петиот кат од болницата во која бил сместен, при што...

Објавени се имињата на водителите на Оскар

29 ноември, 2010, Нема коментари
Организацискиот тим на Оскар, ги обајви новите вести за тоа кои ќе бидат домаќини на 83-то доделување на Оскари. Манифестацијата ќе се оддржи на 27 фебруари 2011 година. Водители ќе бидат Ен Хатавеј и...

Моцарт- банана

29 ноември, 2010, Нема коментари
Бананите се послатки кога зреат со музиката на Моцарт. Овој заклучок го донела една компанија од Јапонија. Тие ги увезуваат бананаите од Филипините, и една недела ги чуваат во своите складишта, каде им ја...

Нови фотографии од чудовиштето од Loch Ness

28 ноември, 2010, Нема коментари
Додека работел, во градината на замокот Aldourie, 27 годишниот Престон, забележал нешто чудно во водите на езерото. Иако легендата за чудовиштето Неси, велеше дека тоа шета по градината на замокот, сега било забележано во...

Швеѓанецот кој ќе емитува музика од неговиот стомак

28 ноември, 2010, Нема коментари
Швеѓанецот кој емитува музиката од неговиот стомак неколку часа преку мини аудио систем, изјави дека е разочаран од квалитетот на звукот. Звукот беше лош, изјави човекот кој сака да стане првиот човек џубокс. Но,...

Почина актерот Лесли Нилсен

28 ноември, 2010, Нема коментари
Познатиот актер Лесли Нилсен почина во 85-тата година од својот живот. Американскиот филмски и телевизиски актер, ѕвезда на серијалот “Гол пиштол“ и “Има ли пилот во авионот?“ починал во својот дом во Флорида како...

Одењето пеш, наградено во Велика Британија

28 ноември, 2010, Нема коментари
Владата во Велика Британија се грижи за здравјето на идните поколенија. Новата кампања, која е смислена од двајца американци, е наменета за децата кои одат на училиште. Секое дете кое пеш ќе оди на...

Чудни обичаи на Нанди културата

28 ноември, 2010, Нема коментари
Елизабета Олекима, 87, реши да се разведе, по долги години брак, затоа што со нејзиниот сопруг неможеле да имаат деца. Во Кенија, според културата Нанди, дозволено е жената да стапи во друг брак со...
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1638)
Горе