16 декември, 2019

Радио

Чудни обичаи на Нанди културата

28 ноември, 2010, Нема коментари
Елизабета Олекима, 87, реши да се разведе, по долги години брак, затоа што со нејзиниот сопруг неможеле да имаат деца. Во Кенија, според културата Нанди, дозволено е жената да стапи во друг брак со...

Шапњолка сопственичка на Сонцето

28 ноември, 2010, Нема коментари
После милијарди години, сонцето конечно му припаѓаат на некој, бидејќи се појави една жена од Шпанија кај нотар и рече дека е сопственик на централната ѕвезда на сончевиот систем, соопшти локалниот весник De Vos...

John Cusack во Белград

28 ноември, 2010, Нема коментари
Во саботата попладне во Белград, слетал познатиот актер John Cusack, заради снимањето на филмот “Гавранот”. Филмот зборува за последните денови од животот на Едгар Алан По, каде John Cusack ја има главната улога. Филмот...

Славните се откажале од фејсбук и твитер

28 ноември, 2010, Нема коментари
Во рамките на кампањата Жртвување на дигиталниот живот славните личности на први декември на Светскиот ден на борба против сидата ќе ги угаснат своите страници на Твитер и Фејсбук. Своите профили повторно ќе ги...

Трчај, колку можеш че се спасеш :)

28 ноември, 2010, Нема коментари
Овој судија е принуден да бега од целиот фудбалски тим, откако веројатно несакајќи го удри играчот којшто го исфрли од игра. Фудбалот во Бразил не е шега.

Најлудите закони во светот

28 ноември, 2010, Нема коментари
Во некои земји во светот, постојат закони со кои се регулираат моментите на водење љубов или односите помеѓу мажот и жената. Некогаш тоа се зборови напишани на хартија кои не значат ништо во реалноста,...

Автомобил кој два пати ја прегазил сопственичката

25 ноември, 2010, Нема коментари
Во болницата во Мелбурн, е згрижена една жена која е на возраст од 37 години. Таа е на интезивна нега, откако била два пати прегазена од сопствениот автомобил. Несреќниот случај го раскажала самата таа,...

”Работи кои никој не ви ги кажал” – илустрации

25 ноември, 2010, Нема коментари
Постојат неколку работи во животот кои кои сигурно веќе ги знаете и сте ги научиле, но ви се чини дека некогаш ги заборавате, бидејќи ретко кој ве потсетува на нив. Илустраторор Алекс од Барселона...

Германски ентузијаст се соѕида во сопствената визба

25 ноември, 2010, Нема коментари
Во Германија, 64 годишен пензионер ентузијастички почнал со градба на визба. Се обезбедил со храна и пјалоци, цигли и малтер и работата започнала. Но, кога го завршил ѕидањето на последниот ѕид, сватил дека се...

Ограбен првиот човек на Формула 1, Берни Еклстоун

25 ноември, 2010, Нема коментари
Првиот човек на Формула 1, Берни Еклстоун и неговата девојка Фабијан во средата вечерта биле нападнати и ограбени од страна на четворица ограбувачи. Осумдесет годишниот милионер бил нападнат пред неговата канцеларија во Лондон. Берни...

Кариерата на Сталоне започнала со хонорар од 200$

25 ноември, 2010, Нема коментари
Порно филмoт во кој Сталоне ја има главната улога, всушност, оригиналната 35-милиметарска лента, е продадена на аукција и тоа по цена од 412.000 долари. Легендарниот актер, познат на јавноста како акционен херој, за два...

Лејди Гага успеала да го опие новинарот на CNN, Купер Андерсон

25 ноември, 2010, Нема коментари
Новинарот од CNN, Купер Андерсон признал дека Лејди Гага успеала да го опие во текот на неговото работно време. Тој ја интервјуирал контроверзната пејачка во еден паб, каде бил убеден да испие две чаши...

Кога ќе пораснам, сакам да бидам…

25 ноември, 2010, Нема коментари
Веројатно едни од најдобрите работни позиции во светот. Погледнете ги фотографиите.
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1639)
Горе