25 јануари, 2020

Радио

Има ли пилот во авионот?

29 ноември, 2010, Нема коментари
Невнимателноста на 25 годишниот ко-пилот предизвикала општа паника во еден авионите на авиокомпанијата Air India Express, кој се движел од Дубаи кон Индија. Додека пилотот бил во тоалет, ко-пилотот сакајќи да го прилагоди своето...

Почина италијанскиот режисер Марио Моничели

29 ноември, 2010, Нема коментари
Познатиот италијански режисер Марио Моничели, вчера вечерта се самоубил. Тој бил во болница заради дијагностициран рак на простата. Познатиот 95 годишен режисер скокнал од петиот кат од болницата во која бил сместен, при што...

Објавени се имињата на водителите на Оскар

29 ноември, 2010, Нема коментари
Организацискиот тим на Оскар, ги обајви новите вести за тоа кои ќе бидат домаќини на 83-то доделување на Оскари. Манифестацијата ќе се оддржи на 27 фебруари 2011 година. Водители ќе бидат Ен Хатавеј и...

Моцарт- банана

29 ноември, 2010, Нема коментари
Бананите се послатки кога зреат со музиката на Моцарт. Овој заклучок го донела една компанија од Јапонија. Тие ги увезуваат бананаите од Филипините, и една недела ги чуваат во своите складишта, каде им ја...

Нови фотографии од чудовиштето од Loch Ness

28 ноември, 2010, Нема коментари
Додека работел, во градината на замокот Aldourie, 27 годишниот Престон, забележал нешто чудно во водите на езерото. Иако легендата за чудовиштето Неси, велеше дека тоа шета по градината на замокот, сега било забележано во...

Швеѓанецот кој ќе емитува музика од неговиот стомак

28 ноември, 2010, Нема коментари
Швеѓанецот кој емитува музиката од неговиот стомак неколку часа преку мини аудио систем, изјави дека е разочаран од квалитетот на звукот. Звукот беше лош, изјави човекот кој сака да стане првиот човек џубокс. Но,...

Почина актерот Лесли Нилсен

28 ноември, 2010, Нема коментари
Познатиот актер Лесли Нилсен почина во 85-тата година од својот живот. Американскиот филмски и телевизиски актер, ѕвезда на серијалот “Гол пиштол“ и “Има ли пилот во авионот?“ починал во својот дом во Флорида како...

Одењето пеш, наградено во Велика Британија

28 ноември, 2010, Нема коментари
Владата во Велика Британија се грижи за здравјето на идните поколенија. Новата кампања, која е смислена од двајца американци, е наменета за децата кои одат на училиште. Секое дете кое пеш ќе оди на...

Чудни обичаи на Нанди културата

28 ноември, 2010, Нема коментари
Елизабета Олекима, 87, реши да се разведе, по долги години брак, затоа што со нејзиниот сопруг неможеле да имаат деца. Во Кенија, според културата Нанди, дозволено е жената да стапи во друг брак со...

Шапњолка сопственичка на Сонцето

28 ноември, 2010, Нема коментари
После милијарди години, сонцето конечно му припаѓаат на некој, бидејќи се појави една жена од Шпанија кај нотар и рече дека е сопственик на централната ѕвезда на сончевиот систем, соопшти локалниот весник De Vos...

John Cusack во Белград

28 ноември, 2010, Нема коментари
Во саботата попладне во Белград, слетал познатиот актер John Cusack, заради снимањето на филмот “Гавранот”. Филмот зборува за последните денови од животот на Едгар Алан По, каде John Cusack ја има главната улога. Филмот...

Славните се откажале од фејсбук и твитер

28 ноември, 2010, Нема коментари
Во рамките на кампањата Жртвување на дигиталниот живот славните личности на први декември на Светскиот ден на борба против сидата ќе ги угаснат своите страници на Твитер и Фејсбук. Своите профили повторно ќе ги...

Трчај, колку можеш че се спасеш :)

28 ноември, 2010, Нема коментари
Овој судија е принуден да бега од целиот фудбалски тим, откако веројатно несакајќи го удри играчот којшто го исфрли од игра. Фудбалот во Бразил не е шега.
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1640)
Горе