29 февруари, 2020

Радио

Ова не е проституција

1 декември, 2010, Нема коментари
Брачниот пар Сара Мур и Џеф Даниелс кои инаку се сескуални терапевти, заедно се 20 години а истовремено имаат сексуални односи со уште 5485 луѓе. Имено, освен тоа што тие меѓусебе си го приуштуваат...

Објавена е листата со номинираните на Греми наградите

1 декември, 2010, Нема коментари
Објавена е листата со номинираните за Греми наградите, кои ќе се оддржат на 13 фебруари следната година. Највеќе номинации има Еминем, дури десет. А по него следат Бруно Марс со седум и Лејди Гага...

Филмови кои најверојатно ќе имаат номинација на Оскар

1 декември, 2010, Нема коментари
Иако, официјално има неполни два месеци до оддржувањето на Оскарите, веќе почнуваат шпекулациите за можните номинирани филмови. The Social Network- иако овој филм немаше голема заработка во кино благајните, сепак претрпе голема позитивна критика....

Ако веб пребарувачите беа селебрити ликови

1 декември, 2010, Нема коментари
Креацијата е на Shane Snow, клик на линкот за поголема фотографија линк

Хајди си го купи имотот од соништата

1 декември, 2010, Нема коментари
Хајди Клум и нејзиниот сопруг Сил си купија нов дом во Лос Анџелес. Хајди се вљубила во имотот кој располага со осум спални. Имотот изгледал токму како што таа го имала замислено идеалното место...

Каснат од змија во својот дом

1 декември, 2010, Нема коментари
Во Австралија сѐ почесто се регистрирани лица кои починуваат како последица од каснување од змија. Па така и еден 43 годишен маж, кога седнал на компјутерот во својот дом, бил каснат од змија. Станува...

Во Германија учителките препорачуваат џвакање мастика за време на часот

1 декември, 2010, Нема коментари
Во Германија, во основните училишта е дозволено па и препорачливо, децата да џвакаат мастики за време на школската настава. Директорката на едно од училиштата вели дека, џвакањето мастика ги ослободува децата од стрес за...

Бритни демантира дека и овој сопруг ја тепа

1 декември, 2010, Нема коментари
Бритни Спирс ги демантира новите гласини дека нејзиниот сегашен сопруг физички ја малтретира. Сепак многумина се сомневаат во тоа затоа што во последно време, Бритни сѐ почесто се појавува со модринки по нејзиното лице....

Мапети во минимал верзија

1 декември, 2010, Нема коментари
Ако мислевте дека мапети нема да добијат некоја ретро минималистичка варијанта сте се зезнале јако :). Во продолжение е линкот за поголема слика на илустрацијата. Фотка тука

Реклами за најпопуларните интернет проекти на денешницата

30 ноември, 2010, Нема коментари
Оваа рекламна кампања под наслов “Се поминува брзо”, припаѓа на бразилската агенција “Moma”. И според наше мислење е одлична идеја 🙂

Била силувана откако ја преплашиле со змија

30 ноември, 2010, Нема коментари
Двајца мажи од Висконсин се обвинети за силување на жена. Жената на возраст од 32 години, во изјавата која ја дала во полиција додала и дека била нападната и заплашена со змија. Се почнало...

Заради неверство и бил отсечен носот

30 ноември, 2010, Нема коментари
Во Пакистан казните за неверство се радикални. Една жена, која била во брак, била фатена од страна на нејзиниот брат дека го изневерува својот сопруг со еден од соседите. Казната ја извршил тој, отсекувајќи...

Старица била запалена жива зошто племето ја прогласило за вештерка

30 ноември, 2010, Нема коментари
Во Гана, 72 годишна старица била запалена жива, откако од племето ја прогласиле за вештерка. Жената била посипана со керозин и била запалена од страна на пет членови од племето. Таа била потоа однесена...
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1641)
Горе