29 февруари, 2020

Радио

Џим Кери изјавува: Јуан Мекгрегор одлично се бакнува

30 ноември, 2010, Нема коментари
Џим Кери проговори за својата улога во филмот “Те сакам Филип Морис”. Тој е воодушевен од сценариото на овој филм и истакнал дека, малку се оние филмови за кои би платил да одглуми улога,...

Кум од facebook

30 ноември, 2010, Нема коментари
Еден брачен пар од Торонто, неможеа да го најдат правилното име за својата ќерка која ја очекуваат, па од сите нешта тие се свртеа кон facebook, со надеж дека луѓето ќе им помогнат да...

Голем страв од сида, мала потрошувачка на кондоми

30 ноември, 2010, Нема коментари
И покрај високиот процент на страв од сида и други болести преносливи преку сексуални односи, едвај половина од испитаниците или 52,1 %, користат кондоми како форма на заштита и контрацепција. Според една неодамнешна анкета...

Насевка од милион долари

30 ноември, 2010, Нема коментари
Познатата актерка Џулија Робертс се појавува во една реклама во која ја глуми Божицата Венера. Таа за рекламата која трае 45 секунди и не проговорува ниту еден збор заработила 1.600.000 долари. Рекламата треба да...

Боб Гилдоф ги мрази своите песни

30 ноември, 2010, Нема коментари
Боб Гилдоф изјавил дека тој е виновникот за најлошите песни во историјата на музиката. Тој е автор на песните ‘Do They Know It’s Christmas’ и ‘We Are The World,’ за кои искрено смета дека...

Смешни фотографии бр.2

30 ноември, 2010, Нема коментари

Мадона го отвори својот прв фитнес и танцувачки центар

29 ноември, 2010, Нема коментари
Американската по ѕвезда Мадона, ја отвори својата прва сала, во која ќе се одржуваат часови по танц и фитнес, во Мексико Сити. На отворањето пред објектот имало илјадници нејзини обожаватели. Името на центарот е...

Даниел Ретклиф е најбогатиот млад британец

29 ноември, 2010, Нема коментари
Даниел Ретклиф, ѕвездата на Хари Потер е најбогатата британска ѕвезда под 30 години, според листата составена од магазинот Heat. Редклиф е “тежок” 71.000.000 долари, и само со последните две продолженија на филмот Хари Потер,...

Дизни мислел дека Џек Спероу е геј

29 ноември, 2010, Нема коментари
Џек Спероу, на надмениот лик од успешниот филмски серијал Пиратите од Кариби кој го игра Џони Деп, првично бил непопуларен кај “Дизни”, признал актерот. Ликот на темпераментниот пират, кој вели Деп дека бил базиран...

Жена во Кина, вдомила 1500 кучиња

29 ноември, 2010, Нема коментари
Во Кина, една жена Ha Wenjin, се откажа од сопствената работа и кариера се со цел да им помогне на кучињата скитници. Таа вдомила 1500 кучиња. Сите тие бараат внимание и грижа, па така...

Има ли пилот во авионот?

29 ноември, 2010, Нема коментари
Невнимателноста на 25 годишниот ко-пилот предизвикала општа паника во еден авионите на авиокомпанијата Air India Express, кој се движел од Дубаи кон Индија. Додека пилотот бил во тоалет, ко-пилотот сакајќи да го прилагоди своето...

Почина италијанскиот режисер Марио Моничели

29 ноември, 2010, Нема коментари
Познатиот италијански режисер Марио Моничели, вчера вечерта се самоубил. Тој бил во болница заради дијагностициран рак на простата. Познатиот 95 годишен режисер скокнал од петиот кат од болницата во која бил сместен, при што...

Објавени се имињата на водителите на Оскар

29 ноември, 2010, Нема коментари
Организацискиот тим на Оскар, ги обајви новите вести за тоа кои ќе бидат домаќини на 83-то доделување на Оскари. Манифестацијата ќе се оддржи на 27 фебруари 2011 година. Водители ќе бидат Ен Хатавеј и...
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1642)
Горе