7 јуни, 2020

Британскиот принц во скандал со педофилија

6 јуни, 2020, Нема коментари
Иако драмите и игри во заднина на британското кралско семејство отсекогаш ја заинтригирале јавноста, во последните месеци ова семејство се чини дека не може да се ослободи од скандали. Имено, по скандалот со принцот...

Колку се богати жените во животот на Трамп? Пари како модели, од брендови, од разводи – МНОГУ!

6 јуни, 2020, Нема коментари
Без разлика дали е оженет за нив или им е татко, Трамп е опкружен со жени кои знаат добро да заработат. Доналд Трамп: Американски претседател, бизнисмен, ТВ ѕвезда и милијардер. На сметката во банка има...

ГОДИНА ЗА ПАМЕТЕЊЕ: Второто дете на Меган Маркл и Принцот Хари ќе стигне оваа зима?

6 јуни, 2020, Нема коментари
Кралскиот астролог Деби Френк, која претходната година најави дека 2020-тата година може да биде пресудна за 35-годишниот принц Хари и сопругата Меган, повторно открива за Hello Magazine што нѝ спрема парот за втората половина...

Истражувањето покажа: ОВА е најдобар лек за мамурлак!

6 јуни, 2020, Нема коментари
Научниците ширум светот не само што бараат вакцина против корона, туку и лек за мамурлак! Дали конечно добивме нешто што конечно може да нè ослободи од лошото чувство после луда ноќ и многу алкохол?...

Оскаровка си ја повредила главата со моторна пила!

6 јуни, 2020, Нема коментари
Глумицата Кејт Бланшет открива дека за време на карантинот си ја повредила главата со моторна пила, пренесува CNN. „Имав мала несреќа со моторна пила вчера. Тоа звучи многу возбудливо, но всушност не беше. Освен...

Неколку детали до совршена спална соба

6 јуни, 2020, Нема коментари
Во просек, на Инстаграм секојдневно се споделуваат околу 80 милиони слики, поради што оваа социјална мрежа, меѓу другото, стана важна платформа за внатрешен дизајн. Многу луѓе бараат инспирација преку Интернет, со цел да ја...

Неверојатен потег на Том Круз: Еве што тој планира да направи за да се продолжи со снимањето на филмот по секоја цена!

6 јуни, 2020, Нема коментари
Том Круз не може да го дочека снимањето на седмото продолжение на „Невозможна мисија“ и е подготвен да инвестира големи пари за да се врати на снимање што е можно поскоро.На актерот Том Круз...

Најпознатиот мачор од Истанбул ја доби својата статуа, а ова место стана магнет за туристите!

6 јуни, 2020, Нема коментари
Мачорот Томбили беше и останa легенда на градот Истанбул. Мачките во Истанбул имаат привилегиран статус во овој град: иако не се миленичиња, туку мачки од улица, тие се многу сакани и негувани. Доказ за...

Габриел Унион поднела пријава за ДИСКРИМИНАЦИЈА против продуцентите на America’s Got Talent

6 јуни, 2020, Нема коментари
Таа исто така рекла дека директорот на NBC Entertainment, Пол Телегди ја уценувал дека била свиркач. Габриел Унион преземала правни мерки против продуцентите на шоуто America’s Got Talent, како и NBC Universal и други...

Кристијано Аладин Роналдо „упадна“ на роденденската забава! (ФОТО)

6 јуни, 2020, Нема коментари
Кристијано Роналдо и неговата избраничка Џорџина Родригез направија мала семејна прослава по повод родендените на нивните близнаци Ева и Матео. Џорџина објави дел од атмосферата на својот Инстаграм профил, а тема на прославата беа...

По два пропаднати брака, дојде трета среќа: Хајди Клум ги освои светските дизајнери и писти, а ова е нејзината приказна!

5 јуни, 2020, Нема коментари
Манекенката Хајди Клум вчера наполни 47 години. Родена е на 1 јуни 1973 година во Германија.   Пред да дипломира, нејзината пријателка Карин ја убедила да пополни купон и да аплицира за моден натпревар,...

Десет години по разводот: Во 56та година од животот ѝ се остварија двете најголеми желби

5 јуни, 2020, Нема коментари
Американската глумица, Сандра Булок, повторно се најде во центарот на вниманието. Оваа година по првпат ја покажа својата посвоена ќерка, Лејла, а минатиот месец се зборуваше за нејзината, наводна, природна бременост. Популарната глумица пред...

Разголена застана на ролери и сакаше да биде кул: Следеше брутален пад!

5 јуни, 2020, Нема коментари
Моли се облекла како што ѝ одговара нејзе, ставила маска на лицето, па дури ја поканила и својата пријателка да го овековечи нејзиното спектакуларно спуштање со ролери. Иако од самиот старт се гледа дека...
Почетна // Категорија "Sun Story" (Page 4)
Горе