Category: Шоубиз

princess-diana-glam-t.jpg
Принцезата Дијана долго време не била среќна покрај принцот Чарлс – а пресудниот момент кога се разведоа беше во 1992 година. Не се знае многу за настанот кој ѝ претходеше на разделбата, а се случи пред познатиот Таџ Махал, во градот Агра, Индија. Фотографијата на Лејди Дијана пред Таџ Махал изгледа прекрасно, но како и […]

Screenshot_8-14.png
Ѓаволот е во деталите кога е во прашање вереничкиот прстен на Меган Фокс од Машин Ган Кели! „Прстените се всуштност трње“, изјави Машин Ган Кели за „Vogue“ за уникатниот свршенички прстен со два камена на новата свршеница Меган Фокс. Музичарот, чие вистинско име е Колсон Бејкер, и актерката се отворија за „Vogue“ изминатиов викенд во […]

268973_profimedia0097182111_ls.jpg
Документарниот филм „Тајните на Плејбој“ кој наскоро ќе ја види светлината на денот ќе ги прикаже сите тајни на царството на Хју Хефнер. Основачот на Плејбој, Хју Хефнер бил вампир кој манипулирал и дрогирал десетици млади жени за да учествуваат во понижувачки оргии, притоа во јавноста се претставувал како поборник за сексуалната слобода, се само […]

c1f685d387d8321482211cb1c38fd47825171006.jpg
Ако постојано барате нова идеја за шминкање на очите, не барајте понатаму, Дамиано Давид има моќна комбинација. Младиот пејач на италијанскиот рок бенд „Манескин“ е познат како љубител на ексцентрична шминка и облека и често се одлучува за „женствен“ стил. Здолништата, фустаните и темната шминка околу очите се негов заштитен знак. Дамиано знае што е […]

Brendan-Fraser.jpeg
Брендан Фрејзер во Глазгов снима сцени за филмот „Batgirl“ во кој глуми негативец. Американско-канадскиот актер Брендан Фрејзер снима сцени во Глазгов, Шкотска за филмот „Batgirl“ во кој го игра негативецот Firefly, психопат опседнат со подметнување пожари. Актерот кој некогаш беше познат како секс симбол во Холивуд и по кој жените беа луди, сега има 53 […]

914c03571e3023bcfa30cbbec24cf186b2ac0c02.jpg
Кејт Мидлтон се врати на кралските обврски по одморот. Таа беше забележана во посета на Музејот на пронаоѓачи во Лондон во придружба на нејзиниот сопруг, принцот Вилијам. Не можеме а да не се навратиме на нејзиниот впечатлив дневен изглед. Војвотката се бори против јануарскиот студ со слоевитата гардероба. Акцентот е на капутот во интересна нијанса […]

Screenshot-2022-01-20-022119.png
Двојката, која успеа да го држи поголемиот дел од приватниот живот подалеку од очите на јавноста, Џејсон Момоа и Лиза Бонет, неодамна објавија дека се разделуваат по 16 години врска. Нивната љубовна приказна оди многу назад во времето, многу пред да се сретнат. Малку е познато дека 12-годишниот Џејсон Момоа се заљубил во Лиза Бонет […]

270359_profimedia0321196483_ff.jpg
Една од најпознатите француски шансониерки Едит Пјаф беше жена која цел свет ја обожаваше, т.е. која ја обожаваат луѓето ширум планетата. Сепак, нејзиниот живот не бил толку едноставен. Имала исто толку среќни, колку и трагични моменти бидејќи ја изгубила својата ќерка, а долги години се борела и со депресија. – На крајот на краиштата, ние […]

Screenshot_3-12.png
Кендал Џенер овојпат избира елеганција.   Кендал Џенер моментално е во Колорадо на скијање. Младата манекенка ја гледаме во разни модни изданија, почесто спортски, но сега нѐ изненади со својот гламурозен стајлинг.   Овој пат избира црна боја во комбинација со кафена бунда. Таа носеше класична ролка и црно кожено здолниште, заедно со едноставни унихоп […]

268889_dzeniferlopez_ls.jpg
Сепак, не е се така совршено како на социјалните мрежи Инстаграм профилот на Џенифер Лопез е преполн со нејзини фотографии со акцент на нејзината витка линија и бруталните стомачни мускули. Сепак, се чини дека Фотошопот е заслужен за совршената линија на поп дивата. Имено, папараците ја „уловиле“ додека се шетала со својата ќерка, а на […]

Kate-Middleton-i-princ-William.jpeg
Кејт Мидлтон и принцот Вилијам денес имаат многу хармоничен брак, иако тука и таму се шушка за нивните наводни неверства. Се шпекулираше дека Кејт била изневерувана од Вилијам додека била бремена, и тоа со својата прва девојка Џес Крег, а секако не смее да се заборави и скандалот со маркизот од Чолмондели Роуз Ханбери. Но, […]

matrix-13-830x0-1.jpg
Кијану Ривс гостуваше во „The Late Show“, а водителот Стивен Колбер му постави неколку прашања за подобро да го запознае актерот. А одговорите беа интересни, ќе издвоиме некои. – Дали некогаш сте побарале од некого автограм? „Да. Од Лу Рид. Но, тоа не беше за мене, туку за пријател. Барав уште еден (стенд-ап комичар) Џорџ […]

334276_en-hatavej-profimedia0653678301_ff.jpg
Оскаровката Ен Хатавеј ја започна 2022 година на супер трендовски начин – од кој не би се засрамила ни Енди Сакс од филмот „Ѓаволот носи Прада“! Кога младата новинарка стана вистинска модна икона, самата Ен спонтано стана препознатлива како актерка која ретко се појавува на црвениот тепих и модните настани, но кога се појавува – […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris