10fd57734d685fdc67d2487c2930d74881be8333.jpg
Пејачката Лејди Гага (38) ги демантираше гласините дека е бремена откако се појавија фотографии од свадбата на нејзината сестра Натали, на кои се гледа нејзиниот стомак. Поп-ѕвездата гласно и јасно ја пренесе својата порака на социјалната мрежа TikTok. – Не сум бремена – јасно кажа Гага. @ladygaga register to vote or check if you’re registered […]

Screenshot_7-1.png
Џенифер Анистон се појави на црвениот тепих само два месеца откако беше фотографирана надвор од клиниката за пластична хирургија со пријателката Сандра Булок.         Анистон на еден настан привлече внимание со своето модно издание, но и со изгледот на лицето.   55-годишната ѕвезда од серијата „Friends“ пристигна во студиото Paramount во Лос […]

Screenshot_2-1.png
Музичката ѕвезда Лејди Гага беше фотографирана и снимена на тајната венчавка на нејзината сестра, а нејзиниот изглед доведе до големи шпекулации за нејзината бременост.       Имено, по свадбата на нејзината сестра Мејн минатиот викенд, се појавија слики кои наводно докажуваат дека таа е бремена. На видеата јасно се гледа нејзиниот стомак, а светските […]

1717409583-1679328508-063_998605880-750x500-1.jpg
Руперт Мурдок (93) во саботата се ожени со својата нова сопруга Елена Жукова (67), пензиониран руски биолог, јавува Би-би-си. Наводно, младенците почнале да се забавуваат откако неговата свршувачка со Ен Лесли Смит ненадејно завршила во април 2023 година. Руперт Мурдок, роден во Австралија, има шест деца и е почесен претседател на News Corporation, која е […]

m_33714941_1280.jpg
Романсата меѓу американскиот музичар Џо Џонас и Сторми Бри, американска актерка, пејачка и поранешна Miss Teen на САД, заврши пред да се разгори. Судејќи по штурите објави на социјалните мрежи, им пресуди – неговата зафатеност. „Џо има многу напорен распоред, фокусиран е на своите деца и кариерата, така што неговиот љубовен живот засега е на […]

Screenshot_4.png
Џенифер Лопез и Бен Афлек беа на кошаркарскиот натпревар на Семјуел, 12-годишниот син кој актерот го има од бракот со Џенифер Гарнер.       Џеј Ло и Бен се сретнале на влезот од салата во Санта Моника, Калифорнија. Актерот се смешкал, а кога се сретнале се бакнале во образ. На многу обожаватели ова им […]

-КУПИ-ГОЛЕМ-РАНЧ-ВО-ТЕКСАС-ЗА-15-МИЛИОНИ-ДОЛАРИ.jpg
Музичката суперѕвезда Дрејк веќе поседува мега-замок од 5.000 квадратни метри лоциран во богат кварт во Торонто, чија изградба чинела десетици милиони долари. Да не зборуваме за повеќемилионскиот имот во Беверли Хилс што го купи од пејачот Роби Вилијамс пред две години и моментално се продава за неверојатни 88 милиони долари. Но, канадскиот рапер едноставно не […]

hajdi-klum-heidi-klum-0862191101-830x0-1-e1717410593265.jpg
Хајди Клум го прослави својот 51 роденден во друштво на најблиските луѓе. Популарната манекенка зачекори во шестата деценија, но за неа годините се само бројка. Многу се грижи за своето здравје, но и за физичкиот изглед, за да не може да се каже колку години навистина има. Се на се, таа го прослави овој ден […]

dzordz-rr-martin.png
Џорџ Р.Р. Мартин ги изразил своите чувства за многуте ТВ и филмски адаптации на романот, велејќи дека „работите се влошиле“ во последниве години, пренесува NME. Во блог пост објавен изминативе недели (24 мај), авторот на „Игра на тронови“ размислуваше за настанот во 2022 година на кој учествуваше со Нил Гејман. Тој се обрати до извештајот […]

image_2024-06-03_111935054.png
Британскиот премиер Риши Сунак предлага воведување задолжителна воена служба или доброволна работа за сите 18-годишници, а доколку Британската конзервативна партија победи на претстојните избори, принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис, и покрај нивниот кралски статус, нема да бидете поштедени од оваа обврска. Предложените планови откриени од премиерот Риши Сунак значат дека 18-годишниците во Британија […]

6965864b265ebe4ab36eb97a7661bd088b8d12f7.jpg
Пејачката, која неодамна стана мајка на две момчиња, ја доби титулата најдобар соло изведувач со најмногу дијамантски хитови досега. Таа доби четири дијамантски сертификати од Здружението на индустријата за снимање на Америка (RIAA), оставајќи ги зад себе своите конкуренти со седум такви хитови. Наградата Дијамант се доделува на уметници кои продаваат албуми или синглови во […]

tan2021-5-20751366360-830x0-1.jpg
Четворицата членови на познатата шведска поп група АББА повторно се обединија за да ја добијат една од најголемите шведски почести, „Кралскиот орден на Васа“, за време на церемонијата во Кралската палата во Стокхолм. Бјорн Улвеус, Бени Андерсон, Агнета Фелцки и Ани-Фрид Лингстад, кои ретко се појавуваат заедно во јавноста и сега се во своите 70-ти, […]

1717222091-2024-05-31T222739Z_191489606_RC2QU7AH49VU_RTRMADP_3_MUSIC-JENNIFER-LOPEZ-750x473-1.jpg
Американската пејачка Џенифер Лопез ја откажа својата турнеја „This Is Me…“, прва по пет години. Live Nation, организаторот на летната турнеја, во петокот објави дека е откажана, велејќи дека „Џенифер зема слободно време за да биде со своите деца, семејството и блиските пријатели“. Во обраќањето до своите фанови, Лопез објави дека е „целосно уништена и […]

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma