Tag: topvets

795eca0457c523a687b9f6ade2d6a0069fa7875b.jpg
Научниците од Соединетите држави открија за кои активности поминуваме најмногу време во нашите животи Просечна личност која живее нешто повеќе од 70 години, поминува скоро третина од својот живот во спиење, додека 14 години од неговиот живот се поминати на работа, што претставува скоро една четвртина од неговиот живот. При вршење лична хигиена и чистење, […]

-e1588150278142.jpg
Њоките во сос од горгонзола се познато, старо и добро јадење, но доколку ги зачините со мелени одреви и со уште неколку ситници, ќе добиете ново и уште подобро јадење кое не смеете да го пропуштите! Потребни состојки (за 4 лица): 400 гр њоки 150 мл јогурт 50 гр мелени ореви 30 мл сок од […]

megan-i-hari-1-e1586706084314.png
Дали овие членови на кралското семејство се селат во домот на филмската ѕвезда? Според извештаите на странските медиуми, Меган Маркл и принцот Хари планираат да купат вила од 12 милиони американски долари во Калифорнија. Сегашниот сопственик на оваа вила не е никој друг туку – Мел Гибсон! Тој оваа вила ја купил во 2008. година […]

promena-na-pol.jpg
Полицијата во јужниот дел на Русија е во потрага по жената која го сменила полот за да избегне плаќање на данок. Истражителите сеха наместо Наталија, се во потрага во Адријан. Русинка, за која е објавено дека се вика Наталија и има 38 години, имала околу 2.750 евра долг. Жената собрала пари за операција и станала […]

man-and-beautiful-woman-leaning-on-cabriolet-car-54f69c.jpg
Кога би постоел еден совршен ден во животот на жените и мажите, би изгледал вака. Прочитајте и насмејте се. Можеби и твојот совршен ден изгледа вака?! Совршен ден за една жена 08:15 часот – будење со бакнежи 08:30 часот – мерење – два килограми помалку од претходниот ден 08:45 часот – појадок во кревет (пециво, […]