20 јануари, 2017

Радио

Мали козметички трикови за големи резултати

12 јануари, 2017, Нема коментари
Убавината и негата се најголемите императиви на скоро секоја жена и никогаш не ни е досадно да бараме нови совети и методи за разубавување. Токму поради тоа, ви претставуваме неколку корисни make-up трикови. Против...

Причина поради која ви отекуваат прстите

12 јануари, 2017, Нема коментари
Дали ви се случува и вам да ви отечат прстите на рацете? Ако да, а не ја знаете причината, еве неколку можни. Доколку консумирате многу сол и пресолена храна, рацете ќе ви отечат бидејќи...

Најчести симптоми на депресија

11 јануари, 2017, Нема коментари
Тука ви претставуваме десет вообичаени симптоми на депресија. Секоја година, околу 9.5% од американската популација страда од депресија. Депресијата е опасна болест која влијае на секојдневниот живот и уништува семејства. Тоа е пореметување кое...

Кисело млеко против акни и за подмладување на кожата

11 јануари, 2017, Нема коментари
Киселото млеко и јогуртот се познати како прва помош при изгореници од сонце, но дали знаевте дека тие се многу корисни и во борба против акните или стареењето на кожата? Покрај тоа што е...

Како влијае апстинирањето од секс на нашето тело

11 јануари, 2017, Нема коментари
Брзото темпо на живот во најактивните години прави да имаме малку време за интимни моменти со партнерот, а и уморот си го прави своето, но експертите посочуваат да бидеме свесни дека таквата ситуација влијае...

Најдобра вечера за подобар сон и метаболизам

11 јануари, 2017, Нема коментари
Ако веќе морате да каснете нешто пред спиење, тоа никако не смее да биде лазањата која останала од ручек или половина кутија сладолед. Солените и мрсни јадења се тешки за варење, а истото се...

Хидратантна маска од мед и јаболко

10 јануари, 2017, Нема коментари
Полезните својства на јаболкото се јасни и познати одамна. Присуството на јаболкото во различните методи за слабеење и правилен режим на исхрана е задолжително, но неговото место во светот на козметиката исто така не...

Овие спортски комбинации може да ги носите секој ден

10 јануари, 2017, Нема коментари
рекумерната исхрана и внесување на калории, масти и алкохол во текот на празниците е нормално, среќа полека полека тоа го оставаме зад нас па веќе од наредниот месец време е да се почне со...

Вистината за тоа како мажите ја избираат жената со која ќе се венчаат

10 јануари, 2017, Нема коментари
Може да сте неверојатно секси и одлични во кревет. Може да имате секс и наутро и навечер и целосно да им ги исполнувате фантазиите на вашиот партнер. Сепак, ова не е доволно за вашето...

Направете имунитетска бомба и зајакенете го телото

10 јануари, 2017, Нема коментари
Зајакнете го телото и победете ги настинките и вирозите со помош на оваа напивка! Состојки: 6 лимони 1 чешне лук 2 лажички ѓумбир во прав 1 лажичка мед 1 шолја сок од ананас 1/4...

Познат психолог ја открива тајната: Еве зошто уште не сте ја запознале својата сродна душа

9 јануари, 2017, Нема коментари
Доколку се прашувате зошто љубовта никако не тропнува на вашата врата, ние го имаме одговорот… Познатиот психолог Даниел Кахнеман, којшто е добитник и на Нобелова награда, на сите слободни дами им понуди одговор на...

Што се случува со нашиот мозок кога не спиеме во сопствениот кревет?

5 јануари, 2017, Нема коментари
Ви откриваме што се случува во вашиот мозок кога не спиете во својот кревет.  Можеби вечерта сте завршиле кај пријател/ка, сте останале да преспиете и дури утрото се враќате дома. Која и да е...

8 начини да бидете подобра личност во 2017

5 јануари, 2017, Нема коментари
2016 не ни беше најдобра година, да имаме добра 2017! Еве неколку совети кои можат да ви ја подобрат оваа година: Излезете надвор Се чини дека сé помал број од нас поминуваат доволно време...
Почетна // Категорија "живот" (Page 3)
Горе