Month: м.г

142.jpg
После моделот “Зонда“, Пагани не сакаше да направи некој сосема обичен, нов проект. Знаеа дека треба да направат нешто специјално…Нешто како “севишниот“ меѓу автомобилите. И така, како фасцинација на летањето и силата на ветриштата, и форми кои движењето на воздухот ги прави во природата, создаден е ултимативниот автомобил – “Хуарја“. httpv://www.youtube.com/watch?v=-_bakHYcD9o

181.jpg
Ќерката на Анџелина Џоли, Шајло е копија на татка си. Седумгодишната наследничка на ѕвездениот пар го копира и стилот на Бред Пит. Од тригодишна возраст Шајло пројавува независен карактер. Девојчето откажува да носи фустани и претпочита машка гардероба. Родителите пак не му пречат на детето да се облекува како што сака. И сметаат дека Шајло […]

171.jpg
Потребни намирници: 125 гр кисело млеко 80 гр путер 50 гр шеќер 30 гр суво грозје 3 јајца 400 гр брашно Прашок за пециво Цимет Масло за јадење 50 гр шумско овошје Го мешаме путерот со шеќерот, киселото млеко и јајцата. Мешаме добро додека не добиеме хомогена смеса. Мешаме со миксер и бавно го додаваме […]

151.jpg
Потребни состојки: Свински врат – 2 кг Сол Црн бибер Вино 1-2 супени лажици Лук 4-5 чешниња Кромид – 1 мала глава Печурки 300 гр Сланина 150 гр Магдонос, неколку гранчиња Масло за јадење – 60 мл Свинскиот врат се сече на листови за да може од нив да се направи ролат. Парчето свински врат […]

141.jpg
Аспиринот е широко употребуван како универзално средство за повеќе болести и многу лекари го препорачуваат како превентивно средство против инфаркт и инсулт. Ова лекарство е барано во целиот свет, но лекарите одамна се сомневаат односно неговата апсолутна безопасност. Неодамна група експерти од Универзитетот во Северна Каролина стигнаа до заклучокот дека приемот на аспирин како превентивно […]

1310.jpg
Се претпоставува дека парите припаѓале на Садам Хусеин. Сепак, други тврдат дека тоа се пари на Гадафи или пак пари на руската мафија или корумпирани руски политичари. Дури 20 милиарди евра лежат шест години на московскиот аеродром Шереметиево, а сопственикот на овие пари ако е жив, би бил побогат од Роман Абрамовиќ. Во секоја дрвена […]

1213.jpg
Лулу од Буенос Ајрес родена е како момче со име Мануел. Меѓутоа Мануел повеќе сакал да си игра со кукли и со девојчиња, и кога зборувал за себе, зборувал во женски род. Бидејќи аргентинскиот закон дозволува менување на полот без хируршка операција или психијатриска дијагноза, Мануел добил лична карта на име Лулу. Според зборовите на […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris