Month: м.г

816.jpg
Досега сме гледале разни интересни верзии на кино-арени, но ваква сè уште не сте имале шанса да видите. Станува збор кино кое плови на островот Куду на Тајланд, а дизајнирано било од архитектот Оле Ширен, специјално за филмскиот фестивал “Yao Noi”.Наречено “Кино Архипелаг”, ова кино е направено од сплавови на локални рибари кои пловат на […]

716.jpg
Бебе го изгубило видот на едното око откако пријател на неговите родители заборавил да го исклучи блицот при фотографирање. Тримесечно бебе од Кина заработило големо оштетување на видот поради фотографирање на оддалеченост од само 25 сантиметри со блиц. Родителите набрзо по фотографирањето забележале дека со бебето нешто не е во ред па се упатиле на […]

617.jpg
Во пресрет на летната турнеја по должината на јадранскиот брег Северина (43), одлучи да одмара во луксузниот хотел Punta Skala во близина на Задар. Таа како секогаш е цврсто решена да остане во форма трошејќи го времето на вежбање , но исто така и за релаксација.Пејачката е фотографирана во костум за капење поред базенот, а […]

516.jpg
Пејачката Тања Блажева синоќа влезе во хотелот „Малдиви“. Поради нејзиниот изглед нејзе почнаа да ја споредуваат со српската пејачка Сека Алексиќ, уште од почетокот на нејзината кариера. Таа пред влегувањето во реалното шоу рекла дека е спремна на се. Тања пред камерите планира да биде она што навистина е. Нема да и биде проблем ако […]

318.jpg
Првиот претседател на Сојузна Република Југославија, Добрица Ќосиќ кој воедно е и писател,  не можел ниту да претпостави каква понуда ќе добиел во времето на падот на Берлинскиот ѕид. Сето тоа се случувало за време на големите раздвижувања во Европа на преминот од 80-тите кон 90-тите години на минатиот век. – Дваесетина дена после смртта […]

150.jpg
Иман наполни цели 60 години, но е вистински доказ дека жените стареат како виното. Неверојатна убавина и сексапил во шестата деценија од животот. Сопругата на легендарниот Дејвид Боуви во 70-тите и 80-тите години го доживеа врвот во својата кариера како модел. Иман била на насловните страници на сите модни списанија, а реално таа не престана да […]

ova-e-najdobroto-tverkachko-vide.jpg
Дали е ова најдоброто тверкачко видео евер? Цура решила да ги претстави своите квалитети во тверкање, па направила видео во кое игра на песната „Lean on“. Многу денс професионалци го прогласија видеово за најдобро тверкачко видео. Погледнете дали биле во право…

htc-aero-telefonot-koj-go-posaku.jpg
Концепт моделот HTC Aero на Hasan Kaymak е еден од најдобро замислените телефони за минатата година. Тогаш, зашто HTC не го ангажира овој дизајнер и го направи ова реалност? Како што и покажува (не)успехот на пазарот, HTC One M9 не ја импресионираше јавноста со својот изглед и перформанси. Додека сите очекувавме модел кој ќе поседува […]

176.jpg
Радојка Аџиќ денес позната како Дара Бубамара уште во основно училиште покажа наклонетост за пеење и глума. Со своето членство во училишниот хор го развива својот талент за пеење. На 11 години почнува да се натпреварува и пријавува на разни музички манифестации. Набрзо потоа, таа беше гостин на концертот на Лепа Лукиќ. Дара Бубамара веќе […]

167.jpg
Познатата пејачка Наташа Беквалац објави фотографија со која ја разбранува фантазијата кај своите фанови. Таа е кон крајот со подготовките на новиот албум кој наскоро треба да излезе. Згодната пејачка одлучи да го сврти вниманието на сите со промо фотографиите на кои е навистина провокативна и ги покажува своите бујни гради. Изгледа дека ова е […]

157.jpg
Жизел Бундшен, Хајди Клум, Роузи Ханингтон – Вајтли, Адријана Лима, Алесандра Амбросио или Миранда Кер се добро познати убавици и заштитни лица на модната куќа „Викторијас сикрет“, па не се сомневаме дека и имињата на новите девојки од семејството на „Викторијас сикрет“ наскоро ќе останат врежани во нашите мемории. На њујоршкиот Тајмс Сквер завчера беа […]

eve-zoshto-letoto-e-najubavo-god.jpg
Топлите летни денови можат да бидат многу досадни ако во вашето опкружување нема интересни предели кои би можеле да се искористат за луди авантури. Овие луѓе знаат да ги искористат високите температури и да се забавуваат на најдобар можен начин. Вака се поминува летото ширум светот, погледнете го видеото: Погледнете и споделете ако сакате лето!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi