Month: м.г

14-10.jpg
Ние жените обожаваме да му отвораме работа на нашиот мозок. Постојано анализираме, донесуваме едно решение, па се премислуваме. Се обидуваме да најдеме смисла во сè што е околу нас, во секој збор и потег на луѓето околу нас. А кога станува збор за мажите и за нивните желби и потреби, работите стануваат уште покомплицирани. Па […]

13-11.jpg
Секогаш кога ќе излезете, изгледате прекрасно, може да се каже дури и совршено, но мажите некако се држат понастрана од вас. Сигурно сте се запрашале што ги спречува мажите да ви пријдат. Дали тоа е нивното преголемо его или пак има нешто друго? Еве неколку работи кои може да го „избркаат“ дури и најголемиот ваш […]

12-16.jpg
Ниту една врска не е заштитена од изневерата. Вие може и да не се сомневате и вашиот партнер многу непријатно да ве „изненади“. За да не се случи тоа, и вие да не останете скршена до болка затоа што сте му верувале, препознајте ги знаците на изневерата. Ако бакнежите намалуваат и тој веќе не се […]

11-16.jpg
Почетокот на секоја врска е тежок. Да изградите долга врска е уште потешко, а да го задржите мажот до себе си заинтересиран за вас во секој момент – најтешко. Но, не и невозможно. Потребна ви е само малку фантазија и желба. Еве неколку совети како да го постигнете тоа. Не прекинувајте да го изненадувате вашиот […]

10-14.jpg
Очите имаат огромна улога во целосниот изглед. Нема подобар начин да ги истакнете вашите очи од употребата на убави сенки кои си одговараат со бојата на очите. Потрагата по идеалната боја на сенки за очи е долга и мачна, особено ако не знаете во која насока да тргнете. Каква боја на сенки за очи треба […]

9-17.jpg
Шминката е моќно оружје кое жените го користат секогаш кога сакаат да фасцинираат и да остават впечаток со својот изглед. Со добро избраната шминка магично можете да постигнете неодолив изглед, но со лошата шминка не само што нема да го подобрите својот изглед, туку гарантирано ќе ја ставите под превез и вашата природна убавина. При […]

6-17.jpg
Врвните мејкап артисти и стилисти во своите куферчиња освен козметички производи и помагала, кријат и многу трикови за разубавување. Збогатете го вашето знаење за истакнување на женската убавина со неколку мали тајни, кои можат да ве заштитат од големи бјути проблеми. Збогум за акните на лицето Акните се огромен проблем не само за тинејџерките, туку […]

8-21.jpg
Екстремно ниските температури, студениот ветер и отсуството на сонце во текот на зимските денови предизвикуваат кожата на лицето да стане побледа и да го изгуби свежиот младешки сјај. Покрај тоа, кожата ја губи влажноста и поради константното преминување од студено во затоплени простории, па започнува да се суши, а во некои случаи и да се […]

7-16.jpg
Сувата кожа е непривлечна на изглед, непријатна на допир и создава чувство на затегнатост, па неопходна е дополнителна нега за таа да придобие нежна, мека и мазна текстура. Воопшто не е мал бројот на луѓе засегнати од проблемот сува кожа и најчесто тие се жалат на сува кожа во долниот дел на нозете (колената, глуждовите […]

inspiracija-za-praznichno-stiliz.jpg
Започнува празничната сезона, кога забавите се секојдневие, стајлинзите ротираат околу оној „wow-фактор“, а желбата за разубавување се стреми кон кулминација. Во екот на еуфоричните подготовки, сигурно ви е потребна мала помош околу изборот на идеална фризура за специјалните моменти кои долго се паметат. Пронајдете инспирација за празнично стилизирање на вашата коса во туторијалите за шик, […]

video-od-gluv-mazh-koj-doznava-d.jpg
Кога Британи ја дознала среќната вест, сакала што побрзо да го израдува својот сопруг Дејвид. Така, таа дошла до идејата да подготви кеса со мали подароци кои посочуваат до големото изненадување. Во видеото, Дејвид најпрво открива два подароци – чоколадо и пиво, а потоа следуваат завиткани два позитивни тестови за бременост. Емотивната реакција на идниот […]

3-20.jpg
Како релевантни „стилски судии“, уредниците на списанието „Вог“ ја создадоа листата на најдобро облечени дами за годината што изминува. Според модната библија, славните лица чиј стил остави силен впечаток се: Оливија Палермо Војвотката Кетрин Амал Клуни Кендал Џенер Зои Кравиц Жизел Бундшен Лили Олдриџ Ања Рубик Кара Делавин Беатриче Боромео

2-21.jpg
Џенифер Лопез беше една од славните гостинки кои присуствуваа на традиционалната божиќна забава на Крис Џенер. 46-годишната ѕвезда беше придружувана од своите близначиња и Каспер Смарт. Славната пејачка и актерка на Instagram сподели две црно-бели фотографии на кои танцува со 7-годишните Еми и Макс. За време на гламурозната забава, Лопез беше фотографирана со повеќе членови […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris